Publikováno 10. 7. 2017

BLOG: Jsou svalovci vylízaní?

Posilovna
Zdroj: Thinkstockphotos

Pokud mi něco dokáže opravdu pohnout žlučí, jsou to nesmyslné předsudky. Bohužel, naše společnost je jich plná až k prasknutí.

A je to hanba. Předsudek, který bych chtěl rozebrat v dnešním článku, je velice známý a velmi často používaný. A to sice: "Svalovci jsou jen tupí vylízanci.", "Kulturisti jsou primitivní blbci", "Steroidy už jim vytlačily mozek z hlavy.", "Ty už mají místo mozku jen svaly." Blablablablabla!

 

Nechápu, kdo tyhle nesmyslné pomluvy šíří. Hádám ale, že to nejspíš budou žárlivé a mstivé expřítelkyně zmíněných nabouchanců, které mají potřebu se svým bývalým pomstít a dodatečně napáchat v jejich životech co nejvíc škod. A nebo (a to je taky dost možné) to ze msty šíří zoufalí podpantofláci, jejichž dívka jim za nějakým takovým namakancem utekla, protože už zkrátka nedokázala snášet bezpáteřní povahu svého kortkého a odevzdaného partnera.

 

Cvičení - ilustrační foto - 2
Zdroj: Thinkstockphotos Cvičení - ilustrační foto

 

Já sám jsem poznal spoustu nejrůznějších kulturistů, namakanců, nabouchanců, vazeb, vazounů, siláků, lamželez, koreb a pořezů, ale všichni to byli moc fajn lidi. Nějakého svalovce, který by byl vyloženě IQ-Tykve jsem snad poznal tak jednou, dvakrát a pochopitelně jsem si s ním neměl co říct.

 
Bejt namakanej, to není jen tak, že někdo přijde do posilky a začne tam tupě zvedat železo. Posilování je složitá věda. Dobří kulturisti se vyznají v anatomii, chemii, fyzice a biologii. Orientují se ve stravování a dokáží pojmenovat i takové svaly, o kterých jste ani předtím nevěděli, že je máte. Kdo říká, že inteligentní muž musí být hubený obrýlený střízlík v roláku? Naopak, inteligentní muž by měl více než kdokoli jiný pochopit, jak je posilování důležité a nezbytné pro správnou funkci a držení těla a produkci těch správných hormonů. Že to je základní součást péče o své tělo každého muže na úrovni. A krom toho, vlastně i já sám se zajímám o kulturistiku - a jsem tupý primitiv? Obrázek si udělejte sami podle mého stylu psaní.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

BLOG: Kastrovat nebo ne?

BLOG: Dělají z nás smartphony ovce?

 

Neříkám, že mezi fitnessáky, kulturisty, boxery, metalisty, rockery, motorkáři, otaky... se nenajde spoustu debilů, ale zdaleka to nejsou všichni. Jak já s oblibou říkám, v každém pytli je zkažené jablko. O žádné komunitě se prostě nedá říct, že jsou v ní jen samí idioti. Jsem si jistý, že alespoň jeden rozumný člověk se dá najít třeba i mezi jehovisty, emaři, neonacisty, satanisty, anarchisty, cikány, nebo členy Ku-klux.klanu.

 

Takže, není náhodou čas na to, abychom zkusili změnit názor?

 

Článek je převzatý z blogu moderni-viking.blog.cz.

 

blog.cz

Diskuze