Aktualizováno 27.4. 2017 15:17

Nepodceňujte cestovní pojištění do USA

pojisteni
Zdroj: oficiální zdroj

I krátká cesta do Ameriky vás bez cestovního pojištění může vyjít opravdu draho. Co všechno se vám může při cestě do zahraničí stát a jak předejít nepříjemnostem, které vás ve Státech mohou potkat?

Bez peněz nebo pojištění vás neošetří

Zdravotní péče v Americe patří mezi nejdražší na světě. Celý zdravotní systém ve Státech je specifický a funguje zcela jinak, než na co jsme zvyklí. Zdravotní pojištění zde není povinné a je jednou z velmi diskutovaných otázek v USA. Pro Čecha, který tak daleko za hranicemi nikdy nebyl, může být případný pobyt v americké nemocnici doslova rozčarováním.

Chraňte sebe i svou peněženku

Spoléhat se v zahraničí na své tučné konto se vám ale ani tak nevyplatí. Zákroky jsou velmi drahé a obyčejné ošetření vás může přijít na desítky tisíc korun. Nekomplikovaná zlomenina by vás bez pojištění stála až 180 000 Kč a operace akutního zánětu slepého střeva až půl milionu korun. To rozhodně neriskujte.
S dobrým cestovním pojištěním se případných zdravotních komplikací nemusíte vůbec bát. ČSOB Pojišťovna vám nabídne pojištění léčebných výloh s limitem plnění až 7 mil. Kč. V případě zdravotních obtíží stačí kontaktovat asistenční službu pojišťovny, která vám dá rychlé a jasné instrukce, jak máte postupovat.

Amerika patří mezi nejdražší lokality

Rozhodně se vám nevyplatí cestovat do USA bez pojištění. Hlavní pojištění vám pokryje náklady léčebných výloh, jakými jsou lékařské ošetření včetně léků nebo cestu a pobyt ve zdravotnickém zařízení. Součástí jsou i asistenční služby, které můžete v případě potřeby využít 24 hodin, 7 dní v týdnu. Zaměřte se na také na pojištění dalších rizik, které by kvalitní pojistka měla obsahovat.

Mezi tato pojištění patří:

• pojištění úrazu (pro případ smrti následkem úrazu, pro případ trvalých následků úrazu, jednorázové odškodné v případě hospitalizace),
• pojištění odpovědnosti (pro případ, kdy někomu jinému způsobíte újmu na majetku nebo zdraví),
• pojištění zavazadel,
• pojištění cesty (pro případ, kdy např. kvůli zpožděnému vlaku nestihnete odlet letadla, nebo kdy se zpozdí váš let a vy budete potřebovat dočasně ubytovat)

Pokud chcete být připraveni opravdu na vše, můžete si pojistit stornopoplatky, asistenci vozidla na cesty nebo po dobu vaší cesty dočasně pojistit vaši domácnost pro případ, že ji v době vaší dovolené navštíví zloději.

Pojištění si sjednáte pohodlně online během několika málo minut.

 

Komerční článek

Diskuze