Publikováno 12. 5. 2017

VIDEO: Chlapík přeplaval na paddleboardu celý Atlantik

Chris Bertish
Zdroj: Instagram

Dvaačtyřicetiletý Chris Bertish z Jižní Afriky je odjakživa vášnivý surfař, který na moři tráví svůj veškerý volný čas. Jednoho dne si řekl, že je čas vzít svůj paddleboard a přeplavat na něm celý Atlantik. A povedlo se!

Nejprve je důležité vysvětlit, co to vlastně ten paddleboard je. Stejně jako surf, i paddleboard je vlastně prkno. Dá se na něm však pádlovat. Zatímco většina lidí se na něm jen tak zlehka projíždí, Chris na s ním  přeplaval celých  6 518 km z Agadiru v Maroku do Antigua. Cesta mu trvala 94 dní. Na svém speciálně navrženém paddleboardu za 200 tisíc korun měl připevněný satelitní telefon, GPS, jídlo a vodu. Celé prkno dosahovalo délky 7 metrů.

Reklama

 

Chris Bertish
Zdroj: Instagram

 

O své námořní cestě se Chris rozpovídal pro americký deník New York Times. Za celou dobu provedl okolo dvou milionů pádlovacích úderů. Během prvních pěti dnů to skoro chtěl vzdát. Je to ovšem bojovník a rozhodl se pokračovat. během cesty bojoval se žraloky i se špatným počasím. Jednou se mu dokonce plavidlo převrátilo. Chris v ten moment myslel, že je konec, vše ovšem naštěstí dobře dopadlo a paddleboard se mu podařilo dostat zpět na hladinu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

DRSNÝ IDITAROD: Češka popsala závod se psím spřežením v - 40 °C

VIDEO: Místo nůžek sekyra. Tohle stříhání vlasů je jen pro drsňáky

 

Když surfař dorazil 9. dubna do svého cíle, anglické Antiguy, vÍtala ho s nadšením stovka lidí. Moc dobře věděli, jakého úspěchu dosáhl. Chris dokonce během své cesty poskytl rozhovor pro časopis SUP. Po 94 dnech na moři vypadal doslova jako Robinson Crusoe. Zhubl 10 kilo a jeho tvář zdobil plnovous.

 

Chris Bertish
Zdroj: Instagram

 

„Abych byl upřímný, je to celé trochu neuvěřitelné až matoucí, že jsem to celé přežil. Naštěstí jsem ale měl mnoho pomocných rukou, které mě vedly, ať už v mém bezprostředním okolí nebo na světě,“ říká Chris, který svou cestu rozhodně nepodnikl jen proto, aby se proslavil. Mimo jiné, že chtěl otestovat svůj limit možností, plul i za dobrou věc. Díky jeho sponzorům získaly vybrané charitativní organizace celých 6 milionů dolarů.

 

Je to zkrátka frajer! Podívejte se, jak speciálně upravený paddleboard vypadal.

 

 

bk

Diskuze

Reklama