Aktualizováno 13.2. 2018 18:25

Call of Duty WWII – The Resistance – první přídavek z druhé světové

Zdroj: YouTube.com

Loňský prodejní megahit Call of Duty WWII dostal první z celkových čtyř rozšiřujících balíčků. DLC s názvem The Resistance je v našich končinách velmi očekávané, protože přináší mapu situovanou do nacisty okupované Prahy. Jako v jedné z mála her proto uvidíte české vlajky a sami vývojáři tvrdí, že mapa Anthropoid je inspirována atentátem na jednoho z nejvýše postavených funkcionářů Hitlerovy Říše, Reinharda Heydricha. A co nás tedy nejen na této mapě čeká?

Anthropoid je klasická multiplayerová mapa, Prahou je skutečně JEN inspirovaná, proto neočekávejte, že byste se na ní vyznali hned od prvního momentu. Pro našinec je zajímavá spousta českých nápisů na zdech a všudypřítomné české vlajky. Občas se proto zastavíte uprostřed nelítostného boje, abyste si nápisy a plakáty vylepené na zdech přečetli. Venkovní oblast mapy je poměrně rozlehlá, máte proto spoustu míst, kde se před nepřáteli ukrýt nebo kde můžete bránit svou pozici a sniperkou pomalu likvidovat protivníky. Zároveň ale platí, že pokud je vás hře málo, může se stát, že se budete na mapě chvíli hledat.

 

10 fotek

 

To ostatně platí i pro další mapy přídavkového balíčku Resistance. Tou další zajímavou mapou je právě Resistance, tedy okupovaná Paříž. Fanoušci série ji můžou znát už jako svoje boty, protože se objevila i v několika předchozích dílech, zpracování exteriéru je vždy velmi podobné, mění se jen grafický kabát, který koresponduje s tematikou aktuálního dílu. Trošku ho ale kazí nepřítomnost nacistických symbolů – ne že bych byl příznivec hnutí, ale do hry zkrátka patří. V online verzi Call of Duty WWII ale nic takového nenajdeme, kvůli cenzuře, tečka.

Třetí mapou je Vlčí doupě, kde byl pro změnu spáchán pokus o atentát na Adolfa Hitlera. Proti předchozím mapám se boj odehrává spíše v interiérech, je proto výhodou použít zbraň na boj v krátké vzdálenosti. Buď pistoli, nebo pak pochopitelně nůž, který vám častokrát skutečně pomůže. Jinak se ale můžete zabarikádovat i venku a na poměrně otevřeném prostranství pak poměrně snadno likvidovat soupeře odstřelovačkou.

DLC Resistance obsahuje kromě tří multiplayerových map ještě dvě další, jedna je ale určena pro WAR mód a vaším úkolem je osvobodit rukojmí, zničit radiové stanice a poté přežít skortu tanku na nádraží, hrajete-li za opačnou stranu, pak musíte pochopitelně nepřátelům ve všem jejich snažení bránit. Rádiové stanice dokonce můžete opravovat, aby to oponenti neměli tak jednoduché. Finálem DLC Resistance je pak zombie mapa The Darkest Shore. Vzhledem k tomu, že zombie režim se v novém CoD mimořádně povedl, tak předem varuji, že posuzuji neobjektivně. Nová mapa je skvělá a likvidovat nemrtvé je radost :)

Celkově jde o poměrně zdařilé DLC, které za pár stovek zabaví na dalších mnoho hodin. Majitelé Xbox a PC verze hry si ale budou muset chvíli počkat, protože kvůli exkluzivitě zatím mohou DLC hrát pouze majitelé PS4. Pro ostatní má být DLC zpřístupněno na přelomu února a března.
 

kom FANDA

Diskuze