Publikováno 20. 3. 2017

Halo Wars 2 - takhle se dělají strategie na konzolích

Zdroj: YouTube.com

Realtime strategií je na současných konzolích tolik, že byste je spočítali na prstech jedné ruky nešikovného dřevorubce. Způsob jejich ovládání je totiž natolik specifický, že se nejpohodlněji hrají s myší v ruce a ta je zapovězena jen hráčům u PC. Halo Wars je v tomhle ale poněkud výjimečné, alespoň trochu zkušený konzolista si poradí i s obyčejným gamepadem, protože u Halo Wars se podařilo ovládání natolik zjednodušit, že už to snad ani víc nejde. Že by šlo tedy o první pořádnou strategii na konzolích?

Halo Wars je sice odlišná od FPS série Halo, přesto na její příběh navazuje a pokud jste původní Halo nehráli, budete dost ochuzeni. Příběh totiž rozvíjí poznatky už z prvního dílu a později i ze zatím posledního Halo 5. Rozhodně tedy doporučuji pořídit si kolekci všech dílů a doplnit si herní vzdělání :)

 

10 fotek

 

Pro vás ostatní, kteří už máte Halo za sebou, jsou určené následujíci řádky... Na začátku se pośadka lodi Spirit od fore probouzí po kryogenické spánku v odlehlé a nepřátelské části vesmíru, kde narazíte na hlavního záporáka. Je jím nová posta Atroix, která v této části vesmíru velí svým úderným jednotkám. Vaším úkolem pochopitelně bude jeho síly porazit. Ačkoli jde o strategii, je příběh vyprávěn formou cutscén a je opravdu velmi dobře vytvořený, jak vizuelně, tak scénáristicky.

 

Co se týče samotného hraní, pak je to už předem jasné - budete stavět základny, objevovat nové lokace, budovat posily a zkoumat nové technologie. Akci proti nepříteli si můžete zahrát i v kooperaci s parťákem, vaše jednotky budou při kooperaci rozděeleny napůl a společně pak můžete vytvářet zajímavé manévry proti nepříteli.

 

Příběhovou linii si zahrajete pouze za lidi, za Covenanty, tedy protistranu, můžete hrát pouze v online multiplayeru, jde ale spíše jen o přeskinované budovy a jednotky, hratelnost je prakticky identická. Multiplayer má několik herních režimů, například Blitz - tedy klasické obsazení určitých míst a jejich udržení po určitý čas nebo Firefight, což je jakási obdoba Horde módu, tedy držet stanoviště proti hordě nepřátel.

 

 

Halo Wars 2 podporují Xbox Play Anywhere, takže při koupi získáte i verzi pro PC, mezi sebou si ale obě platformy nezahrají kvůli jiným způsobům ovládání. Hráči s myší by zřejmě měli navrch. Mám-li vše shrnout, pak jsem velmi rád, že jsem si mohl Halo Wars 2 zkusit. Zavzpomínal jsem na staré dobré časy, kdy jsme drtili myš u Warcraftu, ne WoW, ale u starého klasického prvního Warcraftu, zřejmě průkopníka strategií a Halo Wars mi tímto žánrem zabrnkaly na nostalgickou strunu. Bezpochyby jde o jednu z nejlepsích strategií, jakou jsem kdy hrál.

kom FANDA

Diskuze