Aktualizováno 4.3. 2018 12:11

Aspark Owl zvládne stovku pod dvě vteřiny. Z jeho ceny se vám však protočí panenky!

Aspark Owl
Zdroj: Aspark

Aspark Owl, japonský elektrický hypersport, se představil v září loňského roku na autosalonu ve Frankfurtu. Jeho automobilka tehdy slibovala, že vůz nabídne ohromující zrychlení. A to nyní také dokázal!

5 fotek
Japonský blog Gigazine zveřejnil video, ve kterém vůz dosahuje rychlosti 100 km/h za doslova za 1 sekundu a 921 tisícin a podle svých výrobců překoná i zrychlení vozů formule 1. Jeho maximální rychlost je pak 280 km/h. Elektromotory pak mají podle webu Carmagazine.co.uk kombinovaný výkon 436 koní a 763 Nm a údajně jsou poháněna všechna kola. Ta přední mají pneumatiky o šíři 275 mm, vzadu jsou 335 mm široké gumy.

 

Zrychlení však není to jediné, čím Aspark upoutá vaši pozornost. Měří 99 centimetrů a je také super lehký. Díky karosérii z uhlíkových vláken totiž váží pouhých 850 kilogramů. Automobilka uvádí, že snaha o co nejlehčí vozidlo zašla dokonce tak daleko, že se řešila i hmotnost nátěru.


Delorean z filmu Návrat do budoucnosti jde opět do výroby! Kolik bude replika legendárního vozu stát peněz?

 

Sporťák by se měl dostat do prodeje až za dva roky. Poté budou mít zájemci možnost zakoupit si první kousky z limitované edice 50 elektromobilů, přičemž jeden bude stát 4,2 miliony dolarů (86 milionů korun).

 

Nova action

Diskuze