Aktualizováno 6.11. 2017 00:19

Astronaut zveřejnil hádanku z přijímacího testu. Uhodnete ji?

Tim Peak
Zdroj: Profimedia

Být astronautem není jen tak. Musíte být ve výborné fyzické kondici, být technicky zruční a navíc ještě super chytří. To potvrzuje i brtiský kosmounat Tim Peake, který na Facebooku přiblížil, jak vypadají přijímací testy každého budoucí astronauta.

Tim zveřejnil otázku, kterou dostal v přijímacím testu do Vesmírné evropské agentury (ESA). Hádanka má ověřit smysl pro koordinaci a prostorového vnímání.

 

Do řešení se ihned zapojilo několik tisíc lidí z celého světa. avšak málokdo z nich dokázal na záludnou otázku odpovědět správně. Dokážete to vy? Mohli byste se stát kosmonautem?

 

Hádanka:

 

Kostka se může pohybovat doleva, doprava, dopředu (směrem k vám) a dozadu (směrem od vás) a na její spodní straně je černá tečka.

 

Nyní si v mysli představte, jak se kostka hýbe dopředu, doleva, doleva, dopředu, doprava, dozadu a opět doprava. Na které straně se nachází černá tečka teď? (Správnou odpověď najdete na konci článku).

 

Astronaut- hádanka
Zdroj: facebook

 

ČTĚTE TAKÉ:

Prozkoumejte vesmírnou stanici. Google vytvořil virtuální procházku po ISS

Proč nosí kosmonauti skafandr?

 

Pokud si myslíte, že tečka skončila na dně kostky, gratujeleme, uhádli jste správnou odpověď, kterou Tim Peake později zveřejnil rovněž na Facebooku. 

 

Nova action

Diskuze