Publikováno 9. 11. 2017

BLOG: 6 typů lidí, které potkáte v MHD

MHD
Zdroj: Pinterest

V městské hromadné dopravě můžete narazit na různé typy lidí. Tady jsou ty nejčastější.

 Klepající hole

 

Myslím, že tento typ lidí jsme zažili úplně všichni. Klepajícími holemi velice často bývají naši postarší občané. Sedíte si takhle klidně v autobuse, když v tom se nad vámi zjeví stará babička s bolavými zády. Už se chystáte vstát, ale než si stihnete pobalit všechny věci okolo, už jste nevychovaná mládež, co nemá úctu ke staršímu. Klepající hole také často sympatizují s dalšími klepajícími holemi, a tak když konečně usadí svou sedínku do nepohodlné židle, moralizují okolí hlasitými výkřiky a historkami z mládí. Obvykle se jejich znavené posedávání brzy změní v Kauflandový maraton, protože slevy přece jen tak někde nenajdete!
Vlastnosti: Tvrdohlavý, stará škola, moralista

 

"Rídr"

 

Je to vcelku nenápadný člověk, který se většinou uchýlí do nejzazší části dopravního prostředku a vyčkává na svoji oběť. Obětí se stává chudák, který si chce cestu zpříjemnit nějakým počtením, ať už klasickou literaturou, nebo bulvárním plátkem. Rídr sedí vedle něj, popřípadě za ním a sleduje řádky společně s obětí. Když přestanete číst a nenápadně jej pozorujete, málem má tu drzost, aby vám otočil stránku. Horší poddruh Rídra je osoba, která vám s radostí zírá na esemesky do mobilu.
Vlastnosti: Tichý, nenápadný, drzý

 

Parchant

 

Ať nastoupíte do jakéhokoliv prostředku hromadné dopravy, vždycky se setkáte s parchantem - dle mých statistik až v 9 z 10 případů :D. Parchantem se rozumí malé dítě, obvykle ve věku 1 - 6 let, které neustále řve, dělá bordel, sahá na cizí lidi, kope a obtěžuje okolí - a to buď svými dotěrnými otázkami, nebo křikem a pláčem ve snaze přemluvit své ztrhané rodiče ke koupi nějaké hračky. Rodiče většinou své dítě neokřiknou, protože by se okolí jevili "krutí a bezcitní", nemají na to energii, nebo jim to v nejhorším případě přijde roztomilé. Bohužel často ještě dítě utěšují a podporují ho v jeho nesnesitelné aktivitě. Na parchanty existuje dobrý a zaručený recept - sluchátka (odzkoušeno).
Vlastnosti: Hlučný, otravný, rozmazlený

 

TucTucTuc

 

Jedná se o člověka, který se cítí méněcenný a má silnou potřebu si své ego zvyšovat úměrně s hlasitostí hudby. Často se nachází ve svých opičích tlupách podobné inteligence a ideálně s krabicí Tomy v ruce, ve které je samozřejmě přimíchaná vodka. TucTucTucové nikdy nesedají, opřou se o madlo nebo o dveře autobusu a vraždí pohledem všechny cestující. Pozor! Je extrémně nebezpečné navazovat jakýkoli oční kontakt. Může vám přijít rána do tváře, nebo "NEČUM" vyřčené vykouřeným orangutaním hlasem.
Vlastnosti: Hloupý, zamindrákovaný, opice

 

Chi-chi-chi cha-cha-cha

 

Tuto skupinu zaujímají především teenegeři, obzvláště samičího druhu, ale exempláře můžeme najít i v jiných věkových kategoriích. Dvě slečny sedí vedle sebe a vy přes celou šalinu slyšíte výbuchy smíchu a v tónech hlasitého hýkotu občas nějaký drb o tom, jak má jejich spolužačka nové vlasy které vypadají příšerně. Jejich maskovací znak bývá obvykle hraná opilost v případě, že jsou ohrožovány policií nebo poznámkou o klidu od nějakého jiného cestujícího.
Vlastnosti: Hlasité, netolerantní, slepice

 

ČTĚTE TAKÉ:

GALERIE: 20 nejhorších tetování všech dob

10 typů lidí, které potkáte v kinech

 

Seznamkáři


Ať už se jedná o postarší obyvatele, co si doma nemají možnost s nikým popovídat, nebo podivné zjevy, kteří jezdí v nočních hodinách MHD za účelem "sbalit holku", seznamkáři jsou lidé, co se vedle vás posadí, popřípadě postaví a začnou do vás hustit spoustu nesmyslů. Možnosti jsou nekonečné, mluví o svých historkách z mládí, poučují vás o životě, až po škemrání o telefonní číslo. Ačkoliv se nenápadně snažíte začíst do knížky, hrát si s telefonem, nebo jim jakkoli dát najevo svůj nezájem, ignorují to a melou si dál to svoje. Většinou skončíte v ruce s vytištěnou vizitkou z wordu, kterou dávají každému objektu na potkání. Občas se mezi seznamkáři najde milý človíček, se kterým si příjemně popovídáte spontánně o nějakém tématu, na něž jste narazili, nicméně bohužel takových lidí nebývá mnoho..
Vlastnosti: Upovídaní, divní, ignoranti

 

Článek je převzatý z blogu Coneja.blog.cz

 

Nova action/blog.cz

Diskuze