Aktualizováno 16.12. 2017 19:56

BLOG: Důvody, proč by se měla zavést povinná vojna

Vojenská služba
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Už od raného "jinošství" mám levou nohu o 3 cm kratší - díly tomu mám "křivou páteř" - "úhel dle Cobba 15 stupňů" - což podle všech regulí mělo stačit na "modrou" vojenskou knížku - tedy na status - nevoják - kripl.

Jaké bylo moje překvapení u odvodu, když se svými skutečnými zdravotními problémy jsem mezi kolegy mediky s jejich 200 stránkovými elaboráty o neexistujcích chorobách vypadal jako ten nejzdravější a jaké bylo překvapení, když důstojník u komise s tragickou tváří oznamoval že vojsko má tak zoufalý nedostatek doktorů, že jsem byl uznám schopným služby v "kategorii III/C" což je jen "o pohlavek" lepší zdravotní stav než mají "kripli s modrou". Potom jsem měl několik měsíců na rozmyšlenou, jestli se budu ztrapňovat předstíráním neexistujících chorob a místo hledání zaměstnání ztrácet čas fňukáním u přezkumných komisí, nebo jestli zkusím vojnu absolvovat. Takže jsem dělal posádkového doktora na Libavé, prošel všemožnými výcviky, smolil se do střeleb a pyrotechnických prací, zažil velké povodně léta 1997 atd...

 

Zajímavá byla historka po návratu z vojny - seděl jsem se svým cyklistickým spolujezdcem, který je neoficiální znalec historie II. světové války a poslouchal jeho žvanění jak "by všechno dělal jinak" - a pod jeho velením by vyhrála vždy ta strana, která by poslechla jeho rady. Na jedné straně jsem měl ještě v paměti vojáčky, kteří se posrali a poblili stressem z hluku (cvičné) dělostřelby či bombardování a na druhé straně jsem tady měl před sebou frajera, který všechno ví nejlépe.

 

Jenom taková odbočka - dneska jsou lidi pletichařením na Facebooku tak zocelení, že jsou všichni statečnější než lvi a tygři dohromady - takže pokud jste si necvrkli do kalhot z překvapivé exploze, za vaším zadkem - tak jste sráči, co nevědí, co je to pořádný výbuch. Já jsem si u nečekané salvy z DAN do gatí cvrkl a myslím si, že třepající se a blijící vojáčci v západních filmech alá "Nepřítel před branami" nebo "Zachraňte vojina Ryana" - jsou daleko blíže realitě než URÁÁ nadšení sovětské filmové propagandy.

Armáda
Zdroj: Thinkstockphotos

 Ergo - máte v hlavě čerstvé zkušenosti z vojny a u piva posloucháte jak váš známý žvaní a myslíte si - "tebe chci vidět po uši posraného". Tak jsem zavolal pár dalším známým a zorganizovali jsme paintball, který dopadl přesně jak jsem předpokládal. Milý "generál-teoretik" byl vystřílen jak malý Jarda neb se neuměl plazit, plížit, krýt, pohybovat přískoky, najít si kryt, střílet z paintballové pušky za poklusu - "na levou" - atd. Na pivě "po akci" - jsme mu museli dávat pít jak ležákovi v LDN, protože nezvladatelným třesem rukou, z prožitého stressu, dvě piva rozbryndal a přilákal tím vosy.

 

Jaké je tedy poučení z této historky. Vláda neustále spekuluje, jestli obnovit povinnou vojenskou službu nebo ne. Ještě před pár lety se novináři ptali mládeže - "jak byste bránili vlast" ? A odpověď byla "tak nějak" bychom se to "intuitivně" pokoušeli zvládnout i bez výcviku. Hovno hovno - mládeži - polovina by byla předem vyřazená - hrůzou posraná - a druhá polovina by byla mrtvá... Dnes už doba pokročila. Není třeba diskutovat o "obraně vlasti", protože tato činnost a zmínky o ní je Pelikánem stíhaný "pravicový extremismus" a kdoví jestli ne rovnou terorismus, za který bude 12 let natvrdo!! Rozdíl v chování nováčků a bývalých vojáků na všech (mnoha) paintballech, které jsem kdy absolvoval však mluví jasně. I výcvik před desítkami let zanechá pohybové stereotypy a výrazně zvýší naději na přežití - v úloze střílejícího i v úloze před střelbou unikajícího.

 

Problém vojny je v tom, že náš divadelní ministr obrany s modrou knížkou si patrně taky myslí jak se v tom vyzná když do omrzení hraje ty "policejní komisaře" v seriálech pro důchodce. Navíc tu máme ( i bez paintballu a dělostřelby ) strachem po uši posraného premiéra a "vrchního velitele armády" s prohulenými cévami v mozku, na nohou a třemi promilemi lihu v krvi. Kromě toho na armádě visí hromada příživníků, kteří si zvykli extrémně (ne)výhodně prodávat vojsku obrněné transportéry, radary, helikoptéry, stíhačky a další drahé hračičky, které jsou v "asymetrické válce" vojsku i lidem platné jak mrtvole zimník.

 

Co tedy čekáme ? Osobně bych se dožadoval 3 měsíčního výcvikového kursu první letní prázdniny po 18. narozeninách - aby se nikdo nevymlouval, že nevěděl kdy nastoupit. Samozřejmě že by se zvedla vlna posranců, kteří mají "výhrady svědomí" vzít do ruky zbraň. Takoví by vzali do ruky motyku a 3 měsíce sázeli ve vojenských újezdech stromky, nebo by cvičicím kolegům dělali servis jako vaření a úklid. Kromě toho bych zavedl "vojnu light" nebo taky "vojnu třetího věku" - zcela dobrovolný týden až měsíc dlouhý "branný kurs" třeba pro ženy, starší lidi a vůbec všechny, kteří by nesplňovali podmínky pro regulérní vojnu, ale chtěli by zkusit něco vojenského výcviku.

 

Plus další militaristická opatření - branná výchova na školách - proč už (opět) není ? Cvičné střelby na školách ? Náš gympl měl malorážky a školní malorážka byla první "PALNÁ" zbraň, ze které jsem kdy střílel. Výcvik přežití, pohyb v terénu, orientace v mapě, první pomoc - proč už to není ? Neměl by někdo zorganizovat ( pěkně ostrý ) paintball pro tu blonďatou můru, co przní školství a vzít i Stropnického a Sobotku?

Armáda
Zdroj: Thinkstockphotos

Na závěr obvyklá dávka pesimismu - až Sobotka zaplatí výzkum veřejného mínění - jistě víte, jak dopadne : "75% maminek by si nepřálo poslat mazánka na prázdniny do kasáren". Takové maminky si patrně přejí smrt panikařícího mazánka v přestřelce uniformovaných složek s teroristickou buňkou že ? V každém případě, pokud se neumíte pohybovat přískoky "z krytu do krytu" a střílet za chůze "na levou nohu" - opravdu vážně uvažujte jak se k "vojně light" dostat už dnes.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Bojová výstroj budoucnosti: Rusko představilo Ratnik-3

Krutá válečná daň: Fotograf ukazuje zmrzačené americké vojáky

 

Poznámka při druhém čtení - jistě se ptáte jak moje "křivá páteř" vojnu přežila - v pohodě - jenom při přísaze v Hradci mi trpasličí poručík nadával "proč stojím tak křivě, že mám každé rameno jinak vysoko". A navíc - záda mě nebolí dodnes - na rozdíl od kolegů - kriplů s falešnými zdravotními potvrzeními!!

 

A ješte další poznámka - mým velitelem na Libavé byl Marek Obrtel - státem uznaný xenofob, nacionalista, fašista, rasista, terorista, ruský agent a kdovíco ještě. Reálně však plukovník ve výslužbě, který establishment a propagandu krutě naštval, když vrátil státní vyznamenání na protest proti vojenským akcím NATO na Balkáně a středním východě. Jako veliteli polní nemocnice v Kosovu a Afgánistánu mu totiž nedělaly dobře povinné rukotřasy se zjevnými zločinci politicky korektně označovanými za "představitele místní vlády". Takže teď víte, kdo mně - latentního vítače syrských gynekologů amatérů - už kdysi dávno zkazil ;-)))

 

Článek je převzat z blogu petr-kubac.blog.cz/

 

Nova action/Blog.cz

Diskuze