Aktualizováno 10.10. 2017 16:14

BLOG: Jsem nerd. Mám šanci na lásku?

Nerd
Zdroj: Thinkstockphotos

Poslední dobou jsou celkem populární seriály "o nerdech", nebo řekněme o mužích, kteří jsou kapacitami ve svém oboru, ale jinak jsou poněkud sociálně neobratní a ani vzhledově moc "nepobrali".

Když dojde autorům scénáře inspirace, tak nerdovi najdou odpovídající nerdku a příběh může pokračovat...

 

Chápu že se zřejmě jedná o "uměleckou nadsázku", ale zároveň je mně jasný, že aspoň v našich zeměpisných šířkách nerdky zájem o nerdy nemají. Nemají k tomu důvod, protože i nerdky si můžou vybírat.

 

V diskuzích se občas objeví žena, která si našla přítele při hraní on-line her a někdy dokonce radí starým panicům, aby taky začali hrát. Já jsem zatím hrál jenom on-line šachy a tam na vášnivou šachistku člověk jen tak nenarazí. Obávám se, že v on-line hrách bude situace podobná jako na seznamkách, ale to jsem odbočil...

 

Podle filmů a seriálů to vypadá, že v Západní Evropě a USA má skutečně "každé zboží svého kupce". Podívejme se na rozbor problematiky podle mé první úvahy.

 

V USA ve srovnání s ČR zřejmě neprobíhal tak strmý populační pokles v období, které je pro nás relevantní (1980-2000).

 

Nerd
Zdroj: Thinkstockphotos

 

Dále výběr zahraničních partnerů/partnerek pro USA platí také, ale přesně v opačném gardu, ve prospěch amerických paniců... V součtu jsou tedy ze čtyř bodů v USA platné pouze 3, z toho jeden pro panice pozitivní a dva negativní. V Česku jsou pro nás nepolíbené bohužel platné 4 body a všechny v negativním smyslu.

 

Je to jako krásný sen, že by každý z nás mohl mít partnerku, jakou si "zaslouží". Pak by úsloví jako "pracovat na sobě" nebo "více se snažit" vyznívala zcela jinak.

 

Dnes by ses měl více snažit a doufat, že to bude stačit, aby si tě alespoň některá všimla.
Pokud by šance byly rovné, pak by ses snažil ve stejném smyslu jako ženy, když hubnou, cvičí nebo chodí na kosmetiku, aby si mohly najít atraktivnějšího partnera. Protože v případě žen skutečně platí, že každé zboží má svého kupce.

 

Musí to být úplně jiný pocit, když takový americký nerd chodí do posilovny, aby si mohl najít přítelkyni podle svých představ. Zatímco český nerd se musí o něco snažit s nejistým výsledkem, jestli vůbec někdy některá o něj bude mít aspoň elementární zájem...

 

Vnímáte ten zcela odlišný dopad na sebevědomí? Také vám připadá, že spousta český mužů je ušlápnutých, zahnaných do kouta? Když potkávám cizince ze západu, připadají mně daleko víc sebevědomí, plní energie. Čímpak to asi bude...

 

Když potkám českého muže, který co se týká vzhledu "moc nepobral", řekněme typického nerda, tak je mi téměř jasné, jak to asi má s ženami...

 

Vždy jsem byl tichý přemýšlivý chlapec, v podstatě ideál každé hodné dívky... aspoň podle toho jak to prezentují.

 

Dlouhé roky jsem nemohl přijít na to, proč jsem stále sám. Asi jako každý nedobrovolný nepolíbený panic ze začátku vůbec nechápete, co se to sakra vlastně děje. Něco je špatně, ale co? Jasně - nevypadám dobře. To je první věc, kterou pochopíte už z pohledů dívek a z toho jak se k vám chovají odlišně ve srovnání s tím jak se chovají ke krasavečkům.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Život s nymfomankou? Není o co stát

BLOG: Vegetariáni, brzděte! Lidé jíst maso potřebují

 

Ale jak plynou roky v osamění, čekáte že se něco změní.Možná se málo snažíte, možná nejste zrovna lvi salónů... Ale to přeci nevadí - netoužíte po žádané vytlemené extrovertce, která si to už v 15 rozdávala na hajzlech za diskotékou.

 

Časem prostě zjistíte nepříjemnou pravdu... ale to už znáte.

 

Text je převzat z blogu zeny-nejsou.blog.cz

 

blog.cz

Diskuze