Aktualizováno 10.10. 2017 16:02

Češi jsou nejméně zdravý národ světa, ukázal průzkum. Pivo nás ničí

Pivo
Zdroj: Thinkstockphotos

To, že Češi milují alkohol a konzumaci nezdravých jídel, je známá věc. Pivo a svíčkovou odmítne opravdu jen málokdo. Průzkum Světové zdravotnické organizace však přichází se šokujícím zjištěním. Díky zlozvykům mezi které patří i kouření, je Česko zemí s nejhorší životosprávou planety!

Pokud jde o kombinaci konzumace alkoholu a tabáku a o počet obézních lidí, patří Češi mezi nejnezdravější národ na světě. Vyplývá to ze srovnávací studie 179 zemí světa, o které informoval server Clinic Compare.

 

V Česku se podle žebříčku v průměru na osobu ročně zkonzumuje 13,7 litru alkoholu. Země je také na 11. místě, co se týče spotřeby tabákových výrobků, přestože má některé z nejpřísnějších zákonů o nákupu a spotřebě tabáku v EU.
 

Podle výzkumu je druhou "nejnezdravější" zemí Rusko a třetí Slovinsko. Překvapivé je, že v žebříčku dominují převážně země východní Evropy a takové USA se i přes velké množství obézních Američanů nedostalo ani do první desítky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak často chtějí Češky sex? Číslo vás překvapí!

 

„Nejzdravější“ zemí světa je podle srovnávací studie Afghánistán. Země je také ve skupině 20 států světa, kde se nejméně kouří a pije alkohol. Do skupiny deseti „nejzdravějších“ jsou zařazeny další chudé země jako Guinea, Niger nebo Eritrea, Somálsko a Etiopie.

 

První desítka zemí s nejhorší životosprávou:

Studie nejnezdravějších zemí světa
Zdroj: cliniccompare.co.uk

 

První desítka zemí s nejlepší životosprávou:

Studie nejnezdravějších zemí světa
Zdroj: cliniccompare.co.uk

 

Nova action

Diskuze