Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

A je to tady! Fanoušci kultovní série Hvězdné války mohou jásat. Originální světelný meč, který se používal při natáčení Star Wars: Nová naděje, je na prodej.

Fandové Star Wars, pozor! Světelný meč Luka Skywalkera je na prodej

Star Warse: Nová naděje
Star Warse: Nová naděje
aktualizováno 14.06.2017, 11:30 | 14.06.2017, 13:32 | bk

A je to tady! Fanoušci kultovní série Hvězdné války mohou jásat. Originální světelný meč, který se používal při natáčení Star Wars: Nová naděje, je na prodej.

Modrý světelný meč Luka Skywalkera vlastnil několik desetiletí producent Gary Kurtz, který se nyní rozhodl udělat radost všem zarytým fandům. Nutno podotknout - bohatým fandům. Předpokládanou cenu, za kterou se filmová replika prodá, odhadují znalci na 150 až 250 tisíc dolarů, což je okolo 3,5 až 5,8 milionu korun. Taková vzácnost si holt žádá pořádný balík.

 

Aukce nazvaná The Profile Hollywood Auction 89 se uskuteční 26 - 28. června v Los Angeles. Pokud tedy máte na kontě pár zbytečných milionů navíc a Hvězdné války jste viděli nejméně deskrát, neváhejte na dražbu vyrazit. V aukci se mimo jiné objeví i opravdový model R2-D2, maska Darth Vadera nebo originální obrazové návrhy původní trilogie od Toma Junga.

 

Darth Vader
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Snímek Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje vznikl v roce 1977 z dílny slavného scénaristy, režiséra a producenta Georga Lucase a stal se celosvětovým popkulturním fenoménem. V dalších letech jej následovaly sequely Impérium vrací úder a Návrat Jediů. Na přelomu 20. a 21. století vznikla Tzv. prequelová trilogie, která obsahuje snímky Skrytá hrozba, Klony útočí a Pomsta Sithů. Zatím posledním kouskem slavné série je film Síla se probouzí, jenž šel do kin v roce 2015. 

 

Názvy filmů původní trilogie byly do češtiny původně překládány jako Hvězdné války. Teprve při tvorbě Epizody I vydal George Lucas pokyn název Star Wars nepřekládat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Auto, ve kterém zavraždili Tupaca, jde do dražby

VIDEO: Žena za volantem a nejvtipnější parkování v historii

 

0 hlasů
Vaše hodnocení