Publikováno 27. 3. 2017

Značky Google a Levi's vytvořily chytrou bundu. Dá se s ní i telefonovat

Společnosti Google a Levi
Zdroj: YouTube.com

Pamatujete na univerzální bundu s „repráky“ , kterou vlastnil Pavel Liška alias Tonda Ptáčník z Pupenda? Teď jí budete moct mít taky, ovšem o poznání vymakanější.

Společnosti Google a Levi's představily „chytrou“ bundu, která umožní kontrolovat telefon přes manžetu rukávu. Bunda z džínoviny se začne prodávat na podzim. Její cena se bude pohybovat okolo  350 dolarů (8900 Kč), uvedl Daily Mail.

 

Bunda má manžety rukávu z vodivé textilie, která se může spojit s chytrým telefonem a rozeznává hlazení nebo doteky. Při spojení s chytrým telefonem přes bluetooth je pak možné ovládat hlavní funkce telefonu přes manžety. Například dvojité klepnutí dvěma prsty může spustit nebo zastavit přehrávání hudby. Přes bundu je možné i telefonovat či posílat vzkazy.

 

Společnosti Google a Levi
Zdroj: YouTube.com

 

Bunda je prvním komerčním produktem vytvořeným malým týmem Googlu nazvaným Advanced Technology and Projects (ATAPs). Využívá technologii nazvanou Jacquard pro výrobu "chytré" vodivé tkaniny, která se může připojit k elektronickým přístrojům. Bunda tak má podobné funkce jako chytré hodinky.

 

bk,ČTK

Diskuze