Aktualizováno 11.10. 2018 11:04

Italský Robin Hood! Šéf banky poslal skoro milion eur z účtů bohatých na účty chudých

Banka - eura
Zdroj: Getty Images

Bohatým brát a chudým dávat! Tak přesně tímto heslem se rozhodl řídit zaměstnanec italské banky, který převáděl peníze boháčů na účty lidí bez peněz. O případu informoval web BBC.

Gilberto Baschiera, šéf malé bankovní pobočky v severním italském městečku Forni di Sopra pracuje v bance již řadu let. Za tu dobu mu pod rukama prošlo mnoho případů, kdy kvůli nízkým klientovým příjmům musel zamítnout hypotéky či půjčky a učinit tak mnoho lidí nešťastných.


Jednoho dne přišel za Gilbertem klient s žádostí o pomoc. Dvojice pak společně vymyslela plán, jak banku ošálit. Gilbert vzal peníze z účtu bohatého klienta a dočasně je přemístil, aby banka viděla, že chudší žadatel má na účtu dost prostředků a může mu být schválena hypotéka.


Tímto způsobem Gilberto pomáhal dalším chudým lidem a z účtů bohatých přemístil skoro 1 milion eur. Když se však později našla díra v bankovním účetnictví, celá věc praskla a Gilberto se musel ke svým činům přiznat.


Ačkoliv muž bohaté klienty okrádal, do vězení nepůjde a od italského soudu vyfasoval pouze dvouletou podmínku. U prokurátora mu totiž pomohl fakt, že z celé záležitosti on sám nijak neprofitoval.

 

Nova action

Diskuze