Aktualizováno 4.12. 2017 01:59

Jak moc škodíme tělu, když se nenasnídáme?

snídaně
Zdroj: Thinkstockphotos

„Snídaně je nejdůležitější jídlo dne“. Tak tuhle větu známe asi všichni. Proč však tedy stále ráno odcházíme do práce s prázdným žaludkem? Jaké problémy nám hrozí, když se pořádně nenajíme?

American College of Cardiology přišel se zajímavým výzkumem, jehož cílem bylo zjistit, jak moc je ohrožováno zdraví lidí, kteří snídaně záměrně přeskakují. Během průzkumu bylo dotázáno více jak čtyři tisíce dospělých lidí bez jakýchkoliv srdečních problémů. Ti pak byli rozděleni do skupin na:


- Ty, kteří nesnídají vůbec a ráno se jim nedostane ani přísun tekutin
- Ty, kteří snídají jen trochu (dají si kafe nebo čaj a vsoukají tak do sebe jen 5-20 % kalorií)
- Ty, jenž snídají hodně a po ránu snědli více jak 20 % svého denního příjmu kalorií


Co bylo odhaleno? Že lidé, kteří přeskakovali snídaně úplně, měli více jak dvakrát vyšší šance na to, mít v cévách příznaky zužování a také vystavují své tělo riziku infarktu a dalším srdečným chorobám.


Problémy se srdce však není to jediné, co nás může při častém přeskakování snídaně potkat. Pokud se ráno opravdu pořádně nenajíme může nám přes den klesnout schopnost koncentrace a intelektuální výkonosti. Rovněž se nám zhorší nálada a budeme i více unavení.

 

Důvody, proč snídat:

 

1. Nechuť k cigaretám a alkoholu

 

Studie ukázaly, že lidé, kteří se nasnídají mají přes den více energie, a proto se nevyhýbají sportu. Zároveň také nemají potřebu kouřit a vyhledávat alkohol.

 

2. Dobrá nálada

 

Osoby, které pravidelně snídají, nevykazují takové sklony k úzkostem a celkově žijí šťastnější a spokojenější život. Vědci prokázali, že dostatek sacharidů po ránu efektivně povzbudí náladu a nálad v průběhu celého dne není kolísavá.

 

3. Hubnutí

 

Pokud chcete shodit pár kil, snídaně vám v tom hodně pomůže. Když se brzy ráno najíte, probudíte rychleji svůj metabolismus, který začne spalovat tuky. Pokud se nenasnídáte a vaším prvním jídlem za den bude až oběd, spalování tuků může začít až někdy pozdě odpoledne.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Bojujete s věčným přejídáním? Na vině mohou být nezvládnuté emoce

Nejrychlejší způsob hubnutí? Běhání!

 

Nova action

Diskuze