Aktualizováno 3.12. 2017 12:15

Nic pro slabé povahy! Tohle je TOP 5 nejšílenějších horských drah

Tabakashia
Zdroj: YouTube.com

Patříte k těm, kteří milují adrenalin a v každém zábavním parku hledáte tu na první pohled nejšílenější atrakci? Pak je tento článek přesně pro vás. Přinášíme vám totiž 5 nejlepších horských drah, na které se odváží jen ti opravdoví nadšenci.

Podívejte se na přímé záběry těch, kteří tyto dráhy odvážili vyzkoušet.

 

5. Takabisha

 

Japonský zábavný park Fuji-Q Highland nabízí dráhu zvanou Takabisha. Tato šílenost postavená v roce 2011 patří vůbec k nejstrmějším drahám na světě s úhlem 121 stupňů. Pokud tedy máte pro strach uděláno a budete někdy náhodou plánovat cestu do Japonska, tuto atrakci určitě musíte navštívit.

 

Tabakashia
Zdroj: YouTube.com

 

 

4. Formula Rossa

 

Park Ferrari World v Abu Dhabi nabízí skvělou atrakci pojmenovanou Formula Rossa. Jak už název napovídá, při této atrakci půjde především o rychlost. A ta je tu opravdu pěkně svižná. Během dvoukilometrové jízdy totiž můžete dosáhnout rychlosti až 240 km za hodinu.

 

Formula Rossa
Zdroj: YouTube.com

 

 

3. GateKeeper

 

Americký park v Ohiu nabízí dráhu, na které si můžete užít jízdu hlavou dolů ve výšce 52 metrů. Atrakce se postavila v roce 2013 a ti, kteří se na ní odváží vkročit, si vyzkoušejí jízdu dlouhou 1.2 kilometru, při které se celkem 6 přetočí. Pokud tedy víte, že máte slabý žaludek, není tato dráha rozhodně nic pro vás.

 

GateKeeper
Zdroj: YouTube.com

 

 

2. Zoomerang

 

Jestli chcete zažít opravdu bláznivou jízdu, navštivte park Lake Compounce v Connecticutu. Dráha zvaná Zoomerang je sice kratší a pomalejší s maximální rychlostí 76 km/h, ale garantujeme vám, že i tak zažijete pořádný odvaz. Celou dráhu totiž projedete v obou směrech. A taková jízda pozpátku, to už je vážně něco.

 

Zoomerang
Zdroj: YouTube.com

 

 

 

1. Saw - Ride

 

Horská dráha nazvaná podle slavné hororové série je přezdívaná jako „nejděsivější dráha světa“. Atrakce dlouhá 720 kilometrů totiž nabízí tři inverze, maximální rychlost až 89 km/h a nejprudší klesání má 101 stupnů. Dráha postavená v roce 2009 se těší velké oblibě a v anglickém parku Thorpe se na ní stojí dlouhé fronty.

 

Saw
Zdroj: YouTube.com

 

 

Co tyto horské dráhy říkáte? Měli byste odvahu?

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tak to je luxus! Líp vybavený karavan jste snad ještě neviděli

ŠÍLENÉ! Muž si vyrobil na zahradě raketu. Chce s ní do kosmu, aby dokázal, že země je placatá

Nova action

Diskuze