Publikováno 20. 3. 2017

Otevřeli hotel s nejhorším výhledem na světě. Vyzdobil ho umělec Banksy

Umělec Bansky vyzdobil hotel v Betlémě
Zdroj: Profimedia

V Betlémě byl otevřen unikátní hotel, který vyzdobil grafitty umělec Banksy. Podle majitele se však jedná o budovu s nejhorším výhledem na světě. Zdi hotelu totiž přímo sousedí s vysokou zdí, jenž odděluje Izrael od Palestiny.

Projekt nazvaný The Walled Off Hotel (hotel obehnaný zdmi) má tak sloužit jako symbol protestu izraelsko-palestinského konfliktu. Jde však i o umělecké dílo. Hotelové pokoje jsou pomalované nádhernými díly, která jistě zaujmou každého návštěvníka.

 

Tým kolem tajemného umělce, jehož identita je stále přísně utajována, ale tvrdí, že betlémský hotel není jen další uměleckou provokací. Jde prý o plnohodnotný podnikatelský projekt a také prostor, který bude spojovat lidi z opačných stran zdi a poskytne platformu pro výstavy palestinských umělců, kteří nemají mnoho možností k oslovení mezinárodního publika. Hotel obsahuje i muzeum představující Banksyho politickou tvorbu či prezidentské apartmá, ceny za jeden pokoj začínají na 30 dolarech (770 korun).

 

Umělec Bansky vyzdobil hotel v Betlémě
(foto:instagram/streetart)

 

ČTĚTE TAKÉ:

"Ledovec" za půl miliardy se stal nejdražší krajinomalbou světa

I tapety mohou vyvolat migrénu


Banksy se ve své  tvorbě se věnuje tématům války, chudoby, či životního prostředí a izraelsko-palestinský konflikt tvoří její významnou část. Přes častou kritiku izraelské policie se podle webu listu The Guardian Banksy snaží obě strany hlavně sbližovat, když například v roce 2015 v rámci projektu "antizábavního" parku Dismaland vystavil vedle sebe tvorbu tří izraelských a tří palestinských umělců.

 

Na interiéry hotelu se podívejte v galerii:

 

7 fotek

 

ČTK, bk

Diskuze