Publikováno 12. 11. 2015

Pět typů lidí, které potřebujete, abyste zhubli

1
Zdroj: Thinkstockphotos

Vaše hubnutí není mnohdy jen o vás, ale o vašem okolí. Stejně jako já, potřebujete pár typů lidí, kteří vás budou motivovat, pomůžou vám, poradí, nebo ....

Článek je převzatý z blogu surpan.blog.cz.

Jaké typy lidí si tedy přitáhnout blíž k sobě, když to tentokrát myslíte s hubnutím naprosto vážně? To vám poradím v dnešním článku.

Provokatér

Jste na samém počátku. Relativně spokojení, říkáte si, že sice je vaše postava trochu oplácaná, ale pořád v mezích, i když jste za posledních 7 let přibrali pouze 20 kilo. Najednou potkáte někoho, koho jste neviděli nějaký ten rok a ten se na vás zděšeně podívá a řekne něco ve stylu: "Tys ale vyrost!" nebo "Vidím, že jsi ale dobře živený!" nebo natvrdo: "Pěkně ses za těch pár let vyžral!"

A tohle je přesně ten impuls, ta provokace, která ve vás hlodá, říkáte si, že už je asi potřeba něco se sebou dělat. Na jednu stranu si říkáte, vždyť to není tak hrozné, on to určitě přehání, ale až se vám to povede, uvidíte, že nepřeháněl. Takže díky Pepo za provokaci a motivaci, pořád jsem musel myslet na to, jak jsem se pro cosi ohnul a tys nevěřil svým očím, jak jsem se vyžral. To spustilo celé kolečko hubnutí, které jsem stále odkládal.

Optimista

"Jo, to zvládneš, to půjde." "No vidíš, už máš deset deka dole, šikula!" "Neboj, nejsi tak tlustej, ale trošku to chce jít s váhou dolů, to dáš." To jsou přesně ty optimistické řeči, které budete potřebovat ve chvílích, kdy po změně jídelníčku a zapojení sportu do denního cyklu nepřijde vůbec žádná změna.

S optimistou buďte často, ať vás může mazat medem klidně i nějaký měsíc, jen aby jste to nevzdali, když to hned nepůjde. Protože ono to časem půjde. Jen je třeba vydržet.

Největší optimistická podpora zároveň s radami, jak co ještě vylepšit, přišla od polovičky Zuzky a kamarádky Míši. Díky moc.

Věčný pesimista - kritik

"Zničíš si postavu." "To nedáš, máš rád sladké, nezhubneš." "A pokud někdy zhubneš, vrátí se ti to zpět jojo efektem, to znám." Přesně tohle jsem poslouchal asi 4 měsíce od kamaráda, který sám kdysi hubnul. Viděl, jak jsem se stravoval před hubnutím, takže nevěřil. Já byl ale jeho řečma naopak víc motivovanej, abych to zvládl a zároveň abych si váhu udržel.

A to se mi daří, takže díky Romane, teď jsi na řadě :-). PS: Ne, ještě nejsem vychrtlina!.

Kuchař zdravých jídel

Aby šla váha dolů, je většinou hlavní změnit stravu. Pokud vám vaří babička nebo maminka na oběd bůček se slaninou a k tomu sežerete 6 knedlí vomatlaných tatarkou a po obědě si dáte jako dezert dva větrníky, abyste babičku neurazili, tak pomůže jen podvázání žaludku a amputace špeku. A za rok znova. Pokud s tím budete chtít něco udělat, budete se muset naučit říkat "ne" nebo se babičky zbavit :-D.

Já měl obrovskou výhodu v tom, že drahá polovička hrozně ráda vaří a vaří zdravě. Začala mi vařit ještě víc, chystat krabičky, rozepisovat váhy potravin, které jsem jedl. No prostě hrozná práca a hodně času. A za to jsem ji hrozně moc vděčnej, bez ní bych to nezvládl a jsem rád, že i když ji to bralo hodně vlastního času, neomlátila mi nikdy žádnou pánvičku nebo hrnec o palici. I když bych si to občas asi i zasloužil :-). Díky moc Zuzi.

Sportovec

Tohle je člověk, který s váma bude chodit běhat, na kolo, inliny a to i v případě, že se vám nebude chtít vytáhnout paty z baráku, protože se vám ... nechce, jste unavení, je mokro, svítí moc sluníčko, svítí málo sluníčko, přešla vám černá kočka přes cestu nebo jakýkoliv jiný blbý důvod, který si hledáte jen proto, abyste nemuseli jít na sobě makat. Takového člověka si musíte držet, aby ho to s vámi brzy nepřešlo a nezačal běhat nakonec sám.

Další články autora najdete na jeho blogu.

blog.cz

Diskuze