Aktualizováno 30.11. 2017 22:22

ŠÍLENÉ! Muž si vyrobil na zahradě raketu. Chce s ní do kosmu, aby dokázal, že země je placatá

Muž si postavil raketu
Zdroj: ČTK

Američan jménem Mike Hughes příšel s šíleným nápadem. Doma na zahradě si postavil vlastní malou raketu a plánuje s ní vyletět do vesmíru. Samozvaný vědec chce totiž dokázat, že země není kulatá, ale placatá!

Muž tvrdí, že jeho „vesmírný“ projekt stál neuvěřitelných 20 000 dolarů, což je v přepočtu 426 000 korun. Raketa je přitom složená z částí nalezených na kovošrotu. Tryska je navíc ze vzdušného filtru leteckého motoru a odpalovací rampa je ze zdemolovaného karavanu.


Jakkoliv je však stroj prostý, jeho cíle jsou vznešené. Alespoň tedy podle samotného Mika, který je přesvědčen, že svět je po celá staletí obelháván křesťanskými ilumináty, kteří tvrdí, že naše planeta je kulatá. Kosmonauti John Glenn a Neil Armstrong jsou prý navíc „svobodní zednáři“, který ve svých zprávách z vesmíru nestydatě lhali.


Muž plánoval, že se svou raketou vystartuje už v sobotu. Jeho výlet do nebes však nepovolily úřady, kterým se nelíbilo, že amatérský astronaut chce vzlétnout z pozemku ve veřejném vlastnictví. „Tohle se stane pokaždé, když musíte něco řešit s federálními úřady,“ řekl Hughes ke zmařenému plánu a dodal, že start nepředpokládá dříve než v úterý.

 

Muž si postavil raketu
Zdroj: ČTK

 

Jednašedesátiletý Mike se o start pokusil už v minulosti. Jeho pokus v roce 2014 však ztroskotal díky gravitační síle a muž se po 420 metech zřítil dolů. Tehdy se mu naštěstí nic vážného nestalo. Podle agentury AP však potřeboval tři dny, aby se dal dohromady.


I přes neúspěchy a posměch okolí muž nic nevzdává a pevně věří, že opravdu do vesmíru podívá. Hned potom prý kandiduje na guvernéra Kalifornie a všem ukáže, že měl pravdu. Tak milý Miku, sni dál a hlavně přejeme bezpečný let!

 

Muž si postavil raketu
Zdroj: ČTK

 

 

Nova action

Diskuze