Publikováno 7. 7. 2017

Španělský úředník nechodil 6 let do práce. Nikdo si toho nevšiml

euro
Zdroj: Thinkstockphotos

Kuriózní případ se odehrál ve městě Cádiz ve Španělsku. Tamní státní úředník se dlouhých šest let neobjevil v práci. Kolegové si jeho absence přitom vůbec nevšimli. Pravda vyšla najevo až poté, co měl být muž oceněn za dlouholetou službu.

Joaquin Garcia měl na starost dohled nad stavbou čistírny odpadních vod. Do práce přestal chodit v roce 2004. Jeden z jeho kolegů později uvedl, že muže neviděl celá léta, i když měli kanceláře naproti sobě. Jorge Blas Fernandez, který na úřadě pracoval, si myslel, že na něj dohlíží vodárenská společnost. Jak je to doopravdy zjistil až když mu firma chtěla předat pamětní desku za dvacet let služby. 

 

Po celou dobu své dlouhé "dovolené" bral muž plný plat. Když po šesti letech všechno prasklo, "nemakačenko" Garcia se octil před soudem, který se táhl dlouhá léta. Verdikt a trest padl až minulý týden.

 

Muž musí zaplatit pokutu 27 tisíc eur (700 000 korun). Podle deníku The Times se jedná o nejvyšší možnou uloženou pokutu a je to o deset tisíc eur méně, než činil roční Garciův plat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kolik vydělávají celebrity na Instagramu? Tyto částky vás posadí na zadek

Žena koupila prsten za 300 korun. Nevěděla, že je diamantový!

 

Devětašedesátiletý Garcia, který je nyní v důchodu, tvrdí, že se stal obětí šikany od svých spolupracovníků a stále svou vinu popírá. Do zaměstnání prý chodil každý den, ale nebylo tam co dělat. Nedostatek práce prý hlásit nechtěl, protože se bál, aby nedostal vyhazov. Podle svých slov se tedy začal intenzivně věnovat četbě a filosofii.

 

Nova action/ bk

Diskuze