Aktualizováno 4.12. 2017 21:54

Láska i úraz na place: TOP 8 zajímavostí o seriálu Gotham

Gothman
Zdroj: ČSFD

Doba, kdy ještě mladý Bruce Wayne neoblékal pod rouškou tmy oblek slavného Batmana a James Gordon byl ještě mladým začínajícím idealistickým detektivem. To je Gotham. Místo, ve kterém vyrůstá nechvalně známý Penguin či půvabná Catwoman. Jaké jsou největší pikantnosti z natáčení?

1. Postava Fish Mooney, kterou ztvárnila herečka Jada Pinkett Smith v původních komiksech neexistuje a byla vytvořena speciálně pro seriál.

 

2. Konkurzy na všechny postavy byly tajné. Herci dostali i falešné scénáře se špatnými jmény postav.

 

3. Po úspěšných čtyřech epizodách se tvůrci rozhodli "natáhnout" první sérii z 16 na 22 dílů.

 

4. Ben Mckenzie měl při natáčení lehký úraz hlavy. Stalo se to  v den jeho narozenin a celý štáb mu poté přinesl do nemocnice obrovský dort.

 

5. Během natáčení utvořili Benjamin McKenzie (James Gordon) a Morena Baccarin (Leslie Thompkins) pár i ve skutečném životě.

 

Gothman
Zdroj: ČSFD

 

6. Robin Lord Taylor, který ztvárnil Oswalda Cobblepota, uvedl, že inspirací pro jeho roli mu byl jiný představitel této postavy - Danny DeVito, ten hrál ve filmu Batman: Returns z roku 1992.

 

7.Ben McKenzie, který hraje Jima Gordona, namluvil Batmana v animovaném filmu Batman Rok jedna.

 

8. K seriálu byly vytvořeny i webové stránky zvané The Gotham Chronicle, které informují o událostech v "temném městě". Všechny zprávy jsou fiktivní.

 

Seriál Gothman sleduje každý den na kanálu Nova action.


ČTĚTE TAKÉ:

10 ZAJÍMAVOSTÍ, které jste netušili o Kriminálce New York

  

Nova action

Diskuze