Aktualizováno 9.6. 2017 13:34

V Holandsku nabízí nejdražší hamburger světa. Neuvěříte, kolik stojí!

Nejdrazší hamburger světa
Zdroj: Instagram/chefdiego010

Jste masožrouti a rádi si pochutnáte na pořádném hamburgeru? Tak to pro vás máme jednu opravdovou specialitu. Holandská restaurace nabízí burger z prvotřídních potravin. Pokud však na něj dostane chuť, musíte začít šetřit. Jedná se totiž o nejdražší hamburger na světě.

Šéfkuchař Diego Buik pracuje v restauraci Houston v holandském Haagu. Svůj speciální burger připravil 28. května na počest na počest Národního dne hamburgerů (ano, i takový den existuje).

 

Burger se skládá jen z těch nejlepších potravin, na které v obyčejném obchodě nenarazíte. Jsou to totiž opravdu speciality. V hamburgeru se nachází japonské suché vepřové a hovězí maso Wagyu, humr Oosterschelde, foie gras, lanýž, sýr Remeker, iberská šunka, francouzský salát, japonská rajčata a kaviár.

 

Nejdrazší hamburger světa
Zdroj: Instagram/chefdiego010

 

Ani na omáčce se nešetřilo. Ta je připravena z 35 humrů, vanilky z Madagaskaru, šafránu a japonské sójové omáčky. A aby toho nebylo málo a burger byl opravdu jedinečný, vrchní žemle je pokryta pozlacenými listy šafránu.

 

ČTĚTE TAKÉ: 

BLOG: Zavřete okna, protikuřácký zákon je tu

Zakážou nám časem i pivo?

 

Pokud vám už pomalu nabíhají sliny, zkontrolujte si raději před cestou do restaurace stav svého bankovního konta. Za tuhle dobrotu totiž budete muset zaplatit 53 tisíc korun, informuje Businessinsider.com

bk

Diskuze