Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Reza Aslan je reportér americké televize CNN, který ve svém pořadu přibližuje různé kultury z celého světa. Na návštěvu u hinduistické skupiny Aghora v Indii nejspíše nikdy nezapomene.

VIDEO: Reportér navštívil kanibaly a snědl lidský mozek

Reportér u kanibalistického kultu
zdroj: youtube.com/CNN Reportér u kanibalistického kultu
aktualizováno 11.03.2017, 08:07 | 10.03.2017, 14:47 |

Reza Aslan je reportér americké televize CNN, který ve svém pořadu přibližuje různé kultury z celého světa. Na návštěvu u hinduistické skupiny Aghora v Indii nejspíše nikdy nezapomene.

Aghora je kanibalistická skupina hinduistů tvořená asi 100 členy. Ve svých rituálech uplatňuje ohavné praktiky a proto je ostatními hinduisty odsuzována. Reportér Aslan se za kmenem vydal se svými kamerami. A právě jednoho rituálu se i on sám zúčastnil.


Seděl s členy Aghory u ohně, když v tom přišel čas na jídlo. Podávala se vážně velká pochoutka. Reportérovi byla nabídnuta část uvařeného lidského mozku! Šokovaný Aslan nevěřil svým očím. Pochopitelně se mu do toho moc nechtělo. Jeden z náčelníků však začal křičet, že pokud nepřestane mluvit, tak mu uřízne hlavu. Aslan proto raději mozek snědl a navíc ochutnal i nápoj z lebky mrtvého člověka. Aby toho nebylo málo, celou tvář si nechal potřít popelem ze spálených lidských těl.

 

Na ukázku z reportáže se koukněte ve videu:

 

 

Odvysílaná reportáž sklidila velké množství kritiky. Reza Aslan prý jen toužil po senzaci a ukázal hinduistickou víru v tom nejhorším světle. Tulsi Gabbardová, hinduistická členka amerického kongresu, vylíčila své rozčílení na Twitteru. „Je hrozné, že CNN využívá svou moc a vliv na to, aby zvýšilo nepochopení a strach z této víry,“ napsala. Kritických komentářů však bylo daleko více. 

0 hlasů
Vaše hodnocení