Aktualizováno 13.6. 2017 15:36

Žena koupila prsten za 300 korun. Nevěděla, že je diamantový!

Diamantový prsten
Zdroj: Sotheby´s

V 80. letech získala žena z Británie prstýnek za pouhých 10 liber. Dlouho si myslela, že se jedná o bezcennou bižutérii. Letošního 7. června však jistě zůstala v šoku. Prsten byl prodán v aukční síni v Londýně za neskutečný balík peněz.

Majitelka, jenž nechtěla být jmenována, koupila prsten na trhu. Domnívala se, že se jedná o pouhý plagiát diamantu. Šperk byl prý špinavý a ani nezářil. Posléze ho nosila na bežné nošení a jen pro ozdobu. Až po 30ti letech s prstýnkem zamířila ke klenotníkovi, který usoudil, že by mohl mít nějakou vyšší hodnotu.

 

Později Americká gemologická společnost potvrdila, že se rozhodně nejedná o žádnou lacinou bižuterii. Právě naopak, prsten opravdu obsahuje pravý diamant s 26,27 karáty a je označován jako "Tennerův prsten". O jeho minulosti se toho příliš neví, podle všeho byl vyroben v 19. století, píše web Business insider.

 

Diamant proto zamířil do aukční síně Sotheby´s v Londýně, kde byl prodán za 656 750 liber (skoro 20 milionů korun). Na  aukci se kromě prstenu prodala i diamantová brož od firmy Cartier, kterou nosila někdejší britská premiérka Margaret Thatcherová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

To je klika! Muž koupil starý vojenský tank. Skrýval miliónový poklad

Dojemné snímky vojáků: Co se skrývá za uniformou?

 

I o šperk "Železné lady" byl velký zájem. Brož se prodala za 81 250 liber (2 430 918 korun). Výtěžek byl věnován nadaci Endeavour, která podporuje zraněné a nemocné příslušníky britských ozbrojených sil.

 

bk

Diskuze