Zdravotní sestra ukázala, jak vypadají plíce silného kuřáka. A vážně to není hezký pohled!

To, že kouření výrazně ohrožuje naše zdraví i život, všichni už dávno víme. Přesto řada z nás vábení cigaret prostě neodolá.

Jaká jsou rizika e-cigaret? Zde je 7 klíčových informací ze série studií

Elektronické cigarety jsou stále mezi kuřáky velkým tématem. Není proto překvapující, že se takzvanému e-kouření věnují všelijaké studie.

Firma chce bojovat proti cigaretám. Dala zaměstnancům, kteří nekouří, 6 dní placeného volna

Japonská marketingová firma Piala Inc tak dlouho řešila problémy mezi kuřáckým a nekuřáckým personálem, až se rozhodla ke kontroverznímu řešení. Těm zaměstnancům, kteří se obejdou bez cigarety, darovala 6 dní placeného volna. Nekuřáci měli totiž pocit, že zatímco jejich kolegové tráví čas na cigaretě, oni poctivě pracují.

Češi jsou nejméně zdravý národ světa, ukázal průzkum. Pivo nás ničí

To, že Češi milují alkohol a konzumaci nezdravých jídel, je známá věc. Pivo a svíčkovou odmítne opravdu jen málokdo. Průzkum Světové zdravotnické organizace však přichází se šokujícím zjištěním. Díky zlozvykům mezi které patří i kouření, je Česko zemí s nejhorší životosprávou planety!

BLOG: Zavřete okna, protikuřácký zákon je tu

Od 31.května 2017 se i Česká republika zařadIla mezi země, které se ohánějí zdravím a pod tímto bohulibým záměrem tak vyhání kuřáky do ulic. A samozřejmě se inspirujeme na západě, kde je kouření v pohostinských zařízeních úplně a totálně zakázáno už nějakou chvíli, ačkoli způsobů, jak zachovat rozumný poměr mezi zdravím a svobodou, by se dalo najít bezpočet.

Kuřáci nás utlačují

V poslední době (a vlastně nejen v poslední době) je bezpochyby značně vděčným tématem otázka cigaret, konkrétně kouření v restauracích a podobných místech.

Zákaz kouření v hospodách: Se s tím smiřte

Společně s protikuřáckým zákonem k nám přichází i spoustu emocí, debat a hlavně hádek a nesmyslných výroků.