10 TYPŮ ŘIDIČŮ: Koho můžete na silnici potkat?

Řidič
Zdroj: Thinkstockphotos

Ačkoliv nikdo nejsme pánem silnic, občas se mezi námi objeví jedinci, ze kterých stojí vlasy hrůzou. Ať jste řidič, cyklista anebo chodec, pojďte si připomenout, jaká úskalí na nás v provozu nemilosrdně číhají každý den.

Frajírek

Doba od vytištění právoplatného razítka na řidičák je pro tohoto člověka dlouhá asi jako jeho délka života na silnici. Hned jak dostal do ruky tu krásnou růžovou kartičku, stal se pirátem silnic. Tito lidé si většinou neuvědomují, že dodělat autoškolu neznamená fakt, že jste geniálním zkušeným řidičem. Mít auto pro ně znamená balení holek, machrování před kamarády a nekonečné omílání rodičům, že už jsou "ti nezávislí". Většinou bývají obětmi silnic, jelikož přece ta hudba hrála tak nahlas, že neslyšeli řítící se kamion ze zatáčky.
Vlastnosti: Blbci, vymyté mozkyTřicítka

V obci můžete jet padesát, ale to je na třicítky moc rychle. Vždyť nikde není napsána nějaká minimální rychlost ne? Typickým znakem třicítek jsou dlouhé kolony za jejich zády, vyhýbání se všem lokalitám s označenou minimální rychlostí a v "ideálním" případě ještě jízda v prostředku pruhu tak, abyste je nemohli předjet.
Vlastnosti: Pomalí, hlemýždi, želvyTrollové

Tento typ řidičů bere jízdu obvykle docela s humorem. Bohužel tento smysl pro humor bývá obvykle docela nebezpečný. Pokud se ovšem nejedná o nebezpečí, zaručeně vás přinejmenším naštve. Poznávacími znaky jsou například - stání na zelené tak dlouho, dokud se neobjeví oranžová a vy musíte čekat znovu na zelenou, parkování přes dvě místa, opakované blikání, či záře v podobě dálkových světel jen tak, pro nic za nic, odbočování zásadně ze středu jízdního pruhu, stírání mokrého čelního skla těsně vedle jedoucího cyklisty, projíždění louží okolo chodců, vybržďování, nebo naopak lepení se na zadek nebo obyčejné troubení v absolutně irelevantních situacích.
Vlastnosti: Vysmátí, sebevrazi, masochisté, lidé, kteří rádi dostávají po huběVzteklouni

Hned jak vztekloun sedne za volant, najde si sto padesát důvodů, proč se začít rozčilovat. Agresivně blikají, troubí při každé příležitosti a nervózně si poťukávají na čela za sebemenších nepříjemností. Ideální případ je, když na silnici uvidí autoškolu, nebo začátečníka a místo pokorného soucitu a vzpomínání na své staré začátky se začnou vztekat a pošlapávat po plynu.
Vlastnosti: Nerváci, opět lidé, kteří rádi dostávají po hubě

 

Couvání v autě - 2
Zdroj: Thinkstockphotos


Sváteční

Když Miluna svolá na zabíjačku, zasednou za volant a pádí na dědinu. Jezdí třeba jen jednou do roka, a také to tak vypadá s jejich řízením. Desetkrát objedou kruhový objezd, na křižovatce prostojí půl hodinu, ale stopkám mávají při nejvyšších rychlostech. Můžete je potkat okolo Vánoc, Velikonoc nebo jiných významných událostí, kdy jdou své umění předvésti na silnici.
Vlastnosti: Nějak to půjdePovolání: Syn, dceruška

Tatínek zaplatí benzín, maminka nové potahy a naše zlatíčko dostane pod stromeček nové Ferrari. Obvykle to bývají rozmazlení Spratci, nebo vydržovaní partneři či partnerky, kteří si udělali řidičák z donucení, aby nehanili jméno svého sponzora. Jelikož je jim dlouhodobě do hlavy vštěpováno, že ONI mají vždycky přednost, přednost zprava jim také nic neříká. Často se blíží k frajírkům (viz výše) anebo umělým paničkám líčící se ve zpětném zrcátku.
Vlastnosti: Rozmazlení, egoističtíVeterán

Tento člověk má nařízeno tolik kilometrů, co vy pěšky za svůj život. Setkal se s nekonečným množstvím situací v provozu a jízdu ze srdce miluje. Nedělá chyby a vše je pro něj automatické. Policajti ho už ze zásady nestaví, mávají mu na počest a na benzínkách ho oslovují "maestro".
Vlastnosti: Profík, génius, mistrUnicílový posera

Může jezdit klidně každý den, anebo jen dvakrát za půl roku, ale tato osoba má před sebou jenom jednu trasu. Odřídí ji naprosto dokonale, jelikož na cestě zná každou zatáčku, značku, odbočku nebo i šutr, do kterého poprvé narazil. Rád se spíše nechá vozit, jelikož se nepovažuje za dobrého řidiče a bojí se, ale když přijde někdo s myšlenkou na onen cíl, zasedne za volant, jako pán a užije si svých několik kilometrů slávy.
Vlastnosti: Jediná trasa, nízké sebevědomíŠílenec

Baví ho jezdit v protisměru, dojíždět auta na centimetry, závodit s Pražáky a řezat zatáčky ve stovce. Rychlosti zásadně nedodržuje, pokuty zahazuje s úsměvem a na policejní stanici je jeho jméno vyryto nad otevírací dobou hrůzným písmem. Často způsobí nějakou ošklivou nehodu, ale tihle troubové většinou vždycky všechno přežijí.
Vlastnosti: Sebevrah, magorNoob

A je to tu - vaše první jízda v autoškole. Desetkrát vám to chcípne, klepete se nad úsměvy klidně vyhlížejícího instruktora, nestíháte přeřazovat a dávat blinkry, zapomínáte si zapnout světla, nebo odjistit brzdu. Celou dobu si říkáte, že tohle se nikdy v životě nenaučíte, a když už se konečně začnete cítit sebevědomí, přijde něco, co vás vždycky zaručeně ujistí, že rozhodně nemáte být na co (prozatím ;)). Když na vás konečně komisař zamrká a dostane svoji vysněnou licenci, spokojeně si na kufr nalepíte nálepku s nápisem "začátečník" - a hrdě!!
Vlastnosti: Level 1, začátečníkČlánek je převzatý z blogu
coneja.blog.cz

 

blog.cz