Akční filmová novinka: Krycí jméno U.N.C.L.E.

Zdroj: FANDA

Nového zpracování velmi oblíbeného televizního seriálu z šedesátých let se ujal režisér Guy Ritchie. Ve filmu s názvem „Krycí jméno U.N.C.L.E.“ hrají Henry Cavill („Muž z oceli“) jako Napoleon Solo a Armie Hammer („Sociální síť“) jako Illya Kuryakin.

Hlavními postavami filmu „Krycí jméno U.N.C.L.E.“, zasazeného do doby vrcholící studené války, jsou agent CIA Solo a agent KGB Kuryakin. Oba agenti jsou nuceni odložit dlouholeté nepřátelství a spolupracovat na společném úkolu překazit plány tajemné mezinárodní zločinecké organizace, která chce šířením jaderných zbraní a technologií destabilizovat křehkou rovnováhu sil ve světě.

 

Dvojice agentů má k dispozici jediné vodítko – dceru zmizelého německého vědce, která je klíčem k proniknutí do zločinecké organizace. Musí závodit s časem, aby vědce našli a zabránili celosvětové katastrofě. Ve filmu „Krycí jméno U.N.C.L.E.“, dále hrají Alicia Vikander („Anna Karenina“), Elizabeth Debicki („Velký Gatsby“), Jared Harris („Sherlock Holmes: Hra stínů“) a Hugh Grant jako Waverly.


Scénář k filmu napsali Guy Ritchie & Lionel Wigram na motivy předlohy Jeffa Kleemana & Davida Campbella Wilsona a Guye Ritchieho & Lionela Wigrama inspirované televizním seriálem „The Man from U.N.C.L.E“.

 

Ritchie a Wigram, kteří již dříve spolupracovali na novém zpracování dvou úspěšných filmů o detektivu Sherlocku Holmesovi, se společně s producenty Johnem Davisem („Kronika“) a Stevem Clark-Hallem („RocknRolla“, filmy „Sherlock Holmes“) podíleli také na produkci. Výkonné produkce se ujal David Dobkin.

 

Alicia Vikander Man from U.N.C.L.E.
Zdroj: FANDA

Členy Ritchieho filmového štábu byli: držitel dvou nominací na Oscara hlavní kameraman John Mathieson („Fantom opery“, „Gladiátor“), vedoucí výpravy Oliver Scholl („Jumper“, „Na hraně zítřka“), vedoucí střihu James Herbert (filmy „Sherlock Holmes“, „Na hraně zítřka“), a držitelka nominace na Oscara návrhářka kostýmů Joanna Johnston („Lincoln“).


Film společnosti Warner Bros. Pictures, natočený v produkci společností Ritchie/Wigram Production a Davis Entertainment Production, bude celosvětově distribuovat společnost Warner Bros. Pictures, člen skupiny Warner Bros. Entertainment Company.

 

Man from U.N.C.L.E.
Zdroj: FANDA

Na premiéru do českých kin můžete zajít 20.srpna 2015.
 

FANDA