Nenechte si ujít Tatoo Convention už 19. května

Tattoo Convention 2017
Zdroj: Nova.cz

Pražský festival tetování vznikl v roce 1998, pod oficiálním názvem International Tattoo Convention Prague. Letošní ročník je už 19. a na Výstavišti v Holešovicích se tento rok koná od 19. do 21. května.

Chtěli jsme přiblížit tetování a body art jako umění a ne jako pouze výsadu kriminálníků, jak to bylo do té doby vnímáno, důsledkem komunistického režimu. Po celém světě, se konají tato setkání, při kterých se návštěvníci mohou nejen potetovat od tatérů, kvůli kterým by museli odcestovat do ciziny, ale i tatéři se zde potkávají a předávají si zkušenosti. První ročník se v Praze konal na Strahově, ve sportovní hale, a byl přijat velmi vlažně od návštěvníků, patrně nevěděli co od takové akce očekávat. V následných ročnících se však návštěvnost a zájem lidí zvyšoval. Což nás těší.


Tattoo Convention 2017
Zdroj: Nova.cz


Po několika ročnících v kulturním domě Barikádníků a následných šesti let ve sportovní hale na Slavii se Tattoo Convention usadil na Pražském Výstavišti, který je pro tato setkání asi nejlepším prostorem. Po dobu naší historie se v doprovodném programu představilo několik zajímavých umělců, z řad zpěváků stojí za zmínku H. Zeťová, A. Brichta, V. Čok, James Cole či skupiny PSH., Prago Union nebo Arakain. V doprovodném programu v rámci freak show Prahu několikrát navštívil se svým vystoupením Crazy white Sean z Holandska a vždy se setkal s velkým ohlasem, dále finští Circus Mundus Absurdus a i Hell piercing show z Prahy. Každý ročník má i svou Miss, volenou z řad návštěvnic akce přihlášených do soutěže, módní přehlídku, koutek pro děti, či jiné vyžití spojené s body artem.

 

Skvělá podívaná čeká na návštěvníky festivalu i letos. Devatenáctý ročník začíná 19. května a v Průmyslovém paláci v Holešovicích bude až do 21.
Více informací: https://www.facebook.com/events/255680804859977/
 

Nova.cz