Ohrožení života a nenávist na place: Co jste nevěděli o seriálu Walker Texas Ranger?

Zdroj: oficiální zdroj

Slavný americký seriál Walker Texas Ranger vznikl před 24 lety a stal se doslova fenoménem. Vždyť kdo by neznal Chucka Norrise alias Walkera, jenž v kovbojském klobouku chrání zákon v Texasu?

Pojďme se podívat na zajímavosti, které provázely natáčení.

 

• Herec Chuck Norris je stejně jako jeho postava Cordell Walker z části indián. Ze strany matky má irské kořeny, po otci pak čerokijské.

 

• Při nátáčení šlo i o život. Při scéně, kdy měl Walker soutěžit s indiánem, kdo chytí většího chřestýše, se Chuckovi jedovatý had zakousl přímo do ruky. Když to režisér seriálu viděl, zpanikařil a utekl. Chuckovi se ale naštěstí nic nestalo. Měl na sobě silnou koženou bundu a do těla se tak nedostalo příliš jedu. A nebyl by to Chuck Norris kdyby ani uštknutí hadem nepřežil, že?

 

• V jedné z epizodě řekne Walker, že bojuje stylem Chun Kuk Do. Jedná se o bojový styl, který nevymyslel nikdo jiný, než právě Chuck Norris.

 

• Chuch Norris si mimo nátáčení skvěle rozuměl s Clarancem Gilyardem, který v seriálu ztvárnil Jamese Trivetta. Pořádné napětí však panovalo mezi Chuckem a jeho seriálovou milenkou Alex, krásnou blondýnkou, jenž hrála Sherre Julienne Wilson. Dvojice se prý v reálném životě příliš nemusela. Chuckovi především vadilo, že herečka předtím hrála v seriálu Dallas.

 

Seriál Walker, Texas Ranger
Zdroj: Archiv TV Nova

 

• Bratr Chucka Norrise zahynul ve válce ve Vietnamu. Cordell Walker se z toho důvodu v mnohých epizodách vrací ve vzpomínkách do "zeleného pekla".

 

• Seriál se natáčel osm let, během kterých vzniklo 230 epizod. Poté už Chuck Norris v seriálu odmítl pokračovat. Protože však nechtěl, aby jeho kolegové zůstali bez práce, prosil produkci, aby seriál pokračoval bez něj a nesl název "Texasští jezdci". To tvůrci ovšem odmítli. Bez Chucka by už prý seriál neměl smysl.

 

• V seriálu započalo svou hereckou kariéru mnoho známých herců, například Tobye Maguire, Josh Holloway nebo Mila Kunis. V jedné epizodě se dokonce objevil i zpěvák Sting.

 

ČTĚTE TAKÉ: 

TOP 10 zajímavostí o seriálu Kobra 11

 

• V roce 2010 se Chuck Norris stal skutečným texaským rangerem. Společně se svým bratrem získal dekret během slavnostního ceremoniálu na služebně rangerů od tehdejšího guvernéra Texasu.

 

Seriál Walker Texas Ranger si nenechte ujít každý den na kanálu Nova action.

 

Nova Action