F1 2017 - RECENZE

Zdroj: YouTube.com

Závody Formule 1 přitahují gigantické publikum. Tak velké, že se televize přetahují o vysílací práva a díky obrovskému zájmu se už mnoho let setkáváme i s videoherní adaptací. První F1čky jsem jezdil ještě na staré 386tce a závodil jsem tak dlouho a tak intenzivně, až jsem umačkal směrové šipky na klávesnici. Teď je ale rok 2017 a hrajeme v téměř realistické grafice - je tu nový ročník těch nejlepších formulí.

Stejně jako se ve slutečné F1 mění každý rok týmy, pravidla, vzhled a výkon vozů, popřípadě i tratě, reaguje na tyto změny herní průmysl, který každý rok přináší pozměněnou a vylepšenou verzi licencovaných závodů F1. Ať zkrátka hrajeme to nejlepší a nejaktuálnější a samozřjmě nejlépe odpovídající realitě,co je tedy v nové verzi nové?

10 fotek


F1 2017 obsahuje kariérní a multiplayerový režim. V tom kariérním šplháte po žebříčku pomaličku a postupně na stupně vítězů s tím, jak se zlepšujete v samotném závodění. A předem upozorňuji, že nejde o nic jednoduchého. Pro nepříliš zdatné řidiče/začátečníky obsahuje hra asistenty, kteří s řízením ďábelsky rychlých strojů pomohou - především v tom, abyste se vůbec udrželi na okruhu. Profíci mohou asistenty povypínat a tím hru proměnit na simulátor, s volantem a speciální sedačkou už je to opravdu adrenalin.

 

V arkádovém režimu hra obsahuje velmi dobrou umělou inteligenci, která vám žádnou nedaruje výhru a bude potřeba si zvykat na pravidla, abyste F1čky neproměnili na Destruction derby. Kolize vás velmi snadno odsunou na poslední příčky, případně vám i závod kvůli zničené formuli ukončí.


Pokud vás omrzí závodění s umělou inteligencí, můžete se pustit do výzev s ostatními živými jezdci z celého světa. Na trati vás může být až 20 a to už není sranda. Tam už to chce nějaké ty zkušenosti s ovládáním vašeho stroje - ty se mimochodem dají velice úspěšně nacvičit v trénincích a vřele to doporučuji, protože vyjet na trať na slepo vás s největší pravděpodobností odsoudí k neúspěchu.


Kromě pochopitelně aktuálních soupisek týmů reálných závodů F1 obsahuje hra i velmi obsáhlý a především aktuální vozový park. Formule si můžete, a rozhodně budete muset, vylepšovat. Připraven je systém, který vám umožní tuning podle vašich řidičských shopností. Na auta je radost koukat, jsou skvěle vymodelovaná a rok od roku se zlepšuje jak jejich grafika, tak i zpracování tratí a jejich okolí. Letošní ročník umí i na konzolích 4k rozlišení.


F1 2017 není jen pro fanoušky, je to hra pro širokou veřejnost. Chce to trpělivost a trénink, ale odměnou jsou pocity vítězství, které je opravdu vydřené a máte radost, jako byste sami byli závodníky formule 1. I když je letošní podzim na poli automobilových závodů opravdu plodný, F1čky si své místo na slunci zaslouží a obhájí s prstem v nose. Ten vy ale vyndejte, budete potřebovat obě ruce i nohy, abyste se na okruhu udrželi. Uvidíme se na trati :)
 

kom FANDA