Publikováno 28. 3. 2018

TT Isle of Man – motorky bez hranic

Zdroj: YouTube.com

Závody motorek jsou v herní branži něco jako tabu. Příliš se o nich nemluví, nepíše a vlastně se ani příliš nevytvářejí. Čest výjimkám, i když zatím žádná z nich tabu neprolomila. Isle of Man jsou licencované závody na ostrově, kde je rychlost předepsaná jen v obcích, mají dlouholetou tradici a tvrdí se o nich, že jsou to zřejmě nejnebezpečnější závody na světě. Podaří se TTčku prolomit tabu?

Začnu grafikou, protože ta je u většiny aktuálních závodních her něco jako svatý grál. Vývojáři se předhánějí o nejvěrnější detaily a je fakt, že screeny z her pak často vypadají jako reálné fotky. Grafika vás právě u závodních her může, a měla by, vtáhnout do pocitu rychlosti tak, že přestanete vnímat okolí a užíváte si opojení z něčeho, na co ve skutečnosti buď nemáte schopnosti, peníze nebo obojí :) Ještěže jsou tady hry, díky kterým si takový pocit můžeme vychutnat alespoň ve virtuální realitě :)

 

9 fotek


Ale zpět k tomu, jak TT Isle of Man vypadá. V prvním momentu vás bezpochyby uchvátí hra světel a stínů, detailně propracované stroje a při jízdě vypadá i okolí poměrně obstojně. Na druhou stranu, standardy jsou dnes už o mnoho výše. Jakmile zastavíte a začnete si prohlížet detaily, uvidíte, že tam skoro žádné vlastně nejsou. Vegetace, prostředí, diváci, to všechno jsou jen prázdné a na dnešní poměry už i docela ošklivé kulisy, které by si zasloužily mnohem věrnější zpracování. Přeci jen u hry, která stojí stejně, jako jiné, mnohem propracovanější tituly, bychom to očekávali. Opravdu se mi líbil snad jen pohled ze sedla motorky, který je skutečně propracovaný a souvisí s podařeným jízdním modelem.


Díky solidně vytvořenému fyzikálnímu modelu máte pocit, že ovládáte skutečně něco, co není jen papírová krabice vznášející se nad virtuální vozovkou. Je potřeba počítat s tím, že stroj má nějakou váhu, šířku, délku a technické parametry. V nastavení si můžete aktivovat spoustu pomocníků, brzdových, asistenci řízení, chování na silnici, nebo je také můžete úplně vypnout a ukázat své schopnosti buď při sólo jízdě, závodech s umělou inteligencí nebo při online hře s jezdci z celého světa.


Po osahání si režimu pro jednoho hráče, který obsahuje i klasickou kampaň, kde postupně zlepšujete svého závodního avatara, až se z něj stane druhý Valentino, bude právě online bezpochyby tím nejzajímavějším na hře. I když jde o chudého příbuzného dnešních multiplayerových závodních her, přesto nechybí to nejdůležitější. Závody na čas a soupeření s ostatními nikdy neomrzí a bude vás nutit zkoušet to stále novu a znovu, dokud se neumístíte na předních příčkách. Při navazování spojení jsem nezaznamenal žádné problémy a hru aktuálně hraje i dostatečný počet hráčů, takže nikdy nečekáte dlouho, než vás systém pustí do závodu.

 


Na mnoha fórech si o TT Isle of Man můžete přečíst stěžování hráčů na jeden hlavní neduh. A tím je soundtrack. Ten totiž ve hře prakticky neexistuje. Během závodů je prostě ticho, nehraje ani žádná ambientní hudba natož možnost pustit si vybrané tracky. Pochopitelně slyšíte jen burácení motorů a zvuky okolí. Hudba je slyšet pouze v menu. Škoda, škoda, škoda. Nebo ještě jinak – to je prostě průšvih jak Brno. Někdo by mohl namítat, že hudba do závodu nepatří, já mám ale rád možnost volby – když hudbu nechci, vypnu ji, když tam ale žádná není, tak ji nemůžu zapnout, když na ni mám zrovna chuť.


TT Isle of Man je solidní hra, co se týče samotného závodění. To je opravdu dobré a věřím, že fanoušci motorek si přijdou na své, podprůměr je, bohužel, všechno okolo. Chtělo by to lepší grafiku, soundtrack a širší online režim. Vzhledem k absenci toho všeho předpokládám, že za plnou cenu se hra na trhu neudrží dlouho a tabu zůstane neprolomeno.

kom FANDA

Diskuze