Milujete zrzky? 8 FAKTŮ, které jste o rusovláskách nevěděli

Zrzky - 12
Zdroj: oficiální zdroj
Zrzky

Zrzavé ženy jsou pro muže mnohem přitažlivější, tvrdí už řadu let vědci. Možná je to i tím, že je jich na světě tak málo. Vždyť kdy jste naposledy na ulici narazli na nefalšovanou rusovlásku s pihama a světlou pletí?

Zde je o zrzkách pár faktů:

 

1. Kombinace zrzavých vlasů a modrých očí je jedna z nejvzácnějších kombinací na světě. Nejčastější barva očí u zrzek je hnědá a zelená. Jen jedno procento zrzek mají modré oči.


2. Zrzky mají méně vlasů na hlavě. Krásky s ohnivou hřívou mají na hlavě zhruba 90 tisíc vlasů, kdežto blondýnky zhruba 110 tisíc a brunetky dokonce 140 tisíc vlasů.

 

Zrzky - 6
Zdroj: oficiální zdroj Zrzky


3. Zrzky mají tu výhodu, že jejich vlasy nikdy nešediví. Postupně zesvětlají na blond odstín a ten se zase časem změní v bílý. Důvodem je zrzavý pigmenz.

 

4. Přírodní zrzavé vlasy je těžší obarvit než jiný odstín. Rudovlásky mají silnější pigment ve vlasech než ostatní odstíny vlasů. Pokud se chtějí obarvit, tak barva většinou nechytne tížený odstín. Zrzavé vlasy jsou také více náchylnější a lehčeji se lámou.

 

5. Římané si cenili zrzavých otroků více než ostatních. Jejich cena byla i dvojnásobně vyšší než u ostatních, Římané dokonce barvili své otroky na rudo, aby byli ve společnosti více ceněni.

 

Zrzky - 28
Zdroj: oficiální zdroj Zrzky


6. Nejvíce zrzavých lidí se nachází ve Skotsku, Irsku a ruské oblasti Kazan, tam je rudovlasých více než 20 procent lidí.

 

7. Adolf Hitler zakázal manželství dvou zrzavých lidí ze strachu o výchylku v rase.


8. Zrzky si dokáží vytvořit vitamín D. Důvodem je jejich světlá pokožka, která se lehce na slunci spálí. Organismus tedy musí vytvářet vitamín D sám.

 

Rusovlásky miluje i fotograf Brian Dowling, jenž se rozhodl procestovat svět a vyfotit každou pravou zrzečkou, na kterou narazil. Jeho snímky dokazují, že tyto slečny mají opravdu ojedinělou krásu.

 

Na fotografie těch nejkrásnějších dívek se podívejte v galerii.

13 fotek

 

TN.cz/bk