Hyperloop

Superrychlý přesun a luxus: Takhle vypadá cestování budoucnosti!

Zdroj: TV Nova

Vynálezci futuristického dopravního prostředku hyperloop na veletrhu v Dubaji ukázali, jak by mohlo vypadat cestování budoucnosti. Projekt, který se zrodil v hlavě vizionáře Elona Muska, by zajistil superrychlé cestování. Vozy na dráze mají dosahovat rychlosti až 1220 kilometrů v hodině.

Luxusní interiér, maximální pohodlí a hlavně superrychlý přesun. Přesně to slibují vynálezci ze společnosti Virgin Hyperloop One, kteří návštěvníkům veletrhu v Dubaji ukázali, jak by to v dopravním prostředku budoucnosti mohlo vypadat.

 

"Tohle je koncept vozu, je to jeho první třída. Je prostorný a cestujícím zaručuje pohodlí. Bude v něm zábavní portál, který každému nabídne jedinečný zážitek," popsal Harj Dhaliwal, ředitel pro Střední východ a Indii společnosti Virgin Hyperloop One.

 

Nový vůz by měl cestovat uzavřeným tubusem rychlostí až 1220 kilometrů v hodině. Společnost vybudovala testovací dráhu v nevadské poušti, kde už v roce 2017 provedla první úspěšný test.

 

"Jsme jediná společnost na světě, která vybudovala kompletní testovací zařízení v plné velikosti. Provedli jsme přes 400 testů, dokázali jsme, že technologie funguje. To zařízení je na okraji Las Vegas, stále do něj investujeme a vyvíjíme ho. Ukázali jsme světu, že je to možné," dodal Dhaliwal.

 

 

Virgin Hyperloop One, která se snaží vyvinout co nejbezpečnější a nejvhodnější vůz pro tento typ přepravy, má ale konkurenci. Jiná firma z amerického Los Angeles chce vybudovat testovací trať mezi Dubají a Abu Zabí. Trasa mezi dvěma arabskými emiráty, která autem zabere přes hodinu, by trvala pouhých 12 minut.

 

S nápadem cestovat ve vzduchoprázdném uzavřeném tunelu přišly před šesti lety společnosti Tesla a SpaceX vizionáře Elona Muska.

Ema Klementová/epa