Unikátní posila: V Dubaji se stal policistou robot

Robotický policista
Zdroj: Reuters

Policisté v Dubaji se dočkali originální posily. Do tamního bezpečnostního sboru narukoval humanoidní robot s umělou inteligencí!

Dubajská policie je na svého robotického kolegu náležitě hrdá. Od umělé inteligence slibuje nižší náklady a snížení kriminality. První robot do práce nastoupil již 24. května. Má dotykovou obrazovku, díky které můžou občané hlásit zločiny i platit případné pokuty. Stroj španělské společnosti PAL Robotics dokáže i poradit zatoulaným turistům a navíc umí naskenovat lidský obličej a rozpoznat člověka na deset metrů.

 

 

Prozatím je tento unikátní strážník umístěn v obchodním centru. Khalid Nasser Al Razouqi z dubajské policie, jenž má rozvoj robotů na starost, nyní čeká, jak budou lidé na tuto novinku reagovat a zda se časem nestane pouhou atrakcí, u které se budou pořizovat fotografie. 

 

ČTĚTE TAKÉ:

LUXUSNÍ AUTOMAT: Ferarri či Porshe doručí do dvou minut

Značky Google a Levi's vytvořily chytrou bundu. Dá se s ní i telefonovat

 

Pokud se robot osvědčí, plánuje náčelník policejní divize něco mnohem většího. „V roce 2030 bychom chtěli zprovoznit první policejní stanici, která nebude k obsluze potřebovat žádné živé lidi. Musíme však vyrobit vyšší roboty, kteří zvládnou nosit zbrań, běhat jako lidé a případně umět zatýkat zločince,“ řekl Al Razouqi pro agenturu Reuters. 

 

bk