10 ZAJÍMAVOSTÍ, které jste netušili o Kriminálce New York

Kriminálka New York - 2013W07D6
Zdroj: FANDA

Záhadné vraždy, rušné velkoměsto a skvělý tým vyšetřovatelů pod vedením policisty Garyho. To vše je Kriminálka New York! Seriál, který stále připoutá k obrazovkám miliony diváků a nabídne tu nejlepší podívanou. Jaké je ale jeho pozadí? Co vše se událo během natáčenáí a co fanoušky nejvíc štve? To se se dozvíte v tomto článku.

Ačkoliv se seriál odehrává v New Yorku, v místech největšího města USA se točilo jen málokdy. Většina scén vznikala kvůli financím v ateliérech v Los Angeles.

 

Herec Gary Sinise byl pro roli hlavního vyšetřovatele Maca až třetí volbou. Producenti nejprve chtěli obsadit Andyho Garciu a  Rayna Liotta.

 

Kriminálka New York je jedinou sérií z řady CSI, která nikdy nevyhrála televizní ceny Emmy.

 

V budově v Los Angeles, kde se natáčela jedna z epizod, se jen o pár pater níž našla opravdová mrtvola. Herci tehdy na place přítomni nebyli.

 

Kriminálka New York - 2013W45D3
Zdroj: FANDA

 

Titulní seriálovou píseň zvanou Who Are You má na svědomí skupina Who, jenž vznikla v roce 1987.

 

Poslední díl deváté řady a zároveň poslední díl vůbec se v USA vysílal 22. února 2013. Dne 10. května 2013 byl oficiální televizí CBS zrušen.

 

Seriál je druhý nepřímý spin-off od nejstaršího seriálu Kriminálka Las Vegas a přímý z Kriminálka Miami, ve které se také několik postav z Kriminálky New York představilo.

 

Kriminálka New York - 2013W40D3
Zdroj: FANDA

 

Fanoušci z řad skutečných kriminalistů se občas zlobí, že v seriálu je hodně věcí, které by se ve skutečném kriminálním světě stát nemohly. Tady jsou některé případy:

 

a) V seriálu nosí vyšetřovatelé stejné oblečení do terénu i do laboratoře. Ve skutečnosti to však z důvodu kontaminace důkazů není možné.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TOP 10 zajímavostí Kriminálky Las Vegas: Kterého slavného zpěváka zastřelili a kdo seriál nesnáší?

 

b) Forenzní vyšetřovatelé v seriálu zatýkají a občas i pronásledují pachatele. To však ve skutečném světě nemá forenzní vyšetřovatel ve své kompetenci.

 

V seriálu si zahrálo mnoho známých osobností. Například zpěvačka Nelly Furtado či zpěvák Kid Rock.

 

Kriminálku New York sleduje každý den na kanálu Nova action.

Nova action