10 zajímavostí o seriálu Vražedná čísla! Kdo z herců je na matematiku mistr a kdo štábu radí se složitými úlohami?

Policistu Dona zajímají fakta a důkazy. Charlie se naopak pohybuje ve světě matematických problémů a rovnic. Oba profesně i povahově naprosto odlišní bratři však dokáží spolupracovat a společně vyřeší spoustu vražd.

9 fotek
Seriál Vražedná čísla se těší obrovské popularitě a na televizních obrozovkách ho diváci vidí opravdu rádi. Jaké jsou zajímavosti z natáčení? Jaké fakta jste nevěděli?

 

1. Pilotní díl byl natočen dvakrát. Točilo se na různých místech a s odlišnými herci. Původně se měl seriál odehrávat v Bostonu.

 

2. Dylan Bruno, jenž hraje agenta Colbyho Grangera je ve skutečnosti v matematice velmi dobrý. Herec dokonce vystudoval enviromentální inženýrství. 

 

3. Seriálové bratry Dona a Charlieho od sebe dělí 5 let. Ve skutečnosti je však Rob Morrow (Don) o 16 let starší než David Krumholtz (Charlie).

 

 

4. Na každém natáčení jsou štábu k dispozici skuteční vědci. Rovnice, které vždy píše Charlie na tabuli, totiž musejí být matematicky správné.

 

 

5. Postavu Davida Krumholtze oslovují všichni Charlie. Občas mu však jeho kolega a kamarád Larry řekně "Charlesi". To ale pouze v případě, kdy mu chce říct něco důležitého.

 

 

6. David Krumholtz měl dostat jednu z hlavních úloh ve filmu Hanebný parchanti. Kvůli natáčení seriýlu se však role musel vzdát.

 

 

7. Během natáčení pilotního dílu herci Rob Morrow a David Krumholtz zjistili, že mají něco společného - jejich matky pracují jako zubařky.

 

 

8. Hlavní hvězda seriálu, David Krumholtz, hrál ve svých hereckých začátcích ve filmu Addamsova Rodina 2. V tomtéž filmu se potkal i s Peterem MacNicolem, který v Addamsových hrál vedoucího tábora, a ve Vražedných číslech hraje profesora spolupracujícího s Krumholtzem.

 

 

9. Herec David Krumholtz je po své matce poloviční Maďar.

 

 

10. Seriál se natáčel 4 roky. Dohromady vzniklo 118 epizod.

 

 

Seriál Vražedná čísla můžete sledovat na kanálu Nova action. Program vysílání najdete ZDE.

 

Nova action