Aktualizováno 10.10. 2018 13:24

10 zajímavostí o seriálu Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti. Tohle jste možná netušili!

Zdroj: oficiální zdroj

Jsou ti nejlepší detektivové v oboru a řeší ty nejtěžší sexuální zločiny. Zároveň dokážou k televizním obrazovkám přitáhnout miliony diváků. Seriál Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti patří mezi nejúspěšnější kriminální seriály, který si získal fanoušky po celém světě.

Jaké jsou zajímavosti z natáčení? Kteří slavní herci z Hollywoodů si v seriálu zahráli a jaká známá zpěvačka pojmenovala po jedné z postav svého domácího mazlíčka? Zde je deset věcí, které jste o této napínavé kriminálce možná nevěděli.

 

1) Od 16. série začala Mariska Hargitay, jenž v seriálu ztvárňuje Olivii Benson, některé díly režírovat a od 18. série se stala výkonnou producentkou.

 

2) V seriálu si policistu zahrál i slavný rapper Ice-T. Když mu producenti chtěli roli nabídnout, báli se, že rapper odmítne. V minulosti totiž několikrát totiž v médiích uvedl, že policisty vážně nemá rád.

 

3) Mariska Hargitay a Christopher Meloni v červnu 2009 podepsali smlouvy na další 2 sezóny seriálu poté, co vyjednali 400 000 dolarů za epizodu pro každého z nich.

 

4) Tvůrci na seriálu pracovali 15 hodin denně, 5-6 dní v týdnu a 10 měsíců v roce.

 

5) Když Mariska Hargitay podepsala smlouvu o roli policistky Olivii Benson, neměla tušení, jak moc tato role ovlivní její soukromí život. Herečka se během natáčení začala zajímat o kriminalitu ve Spojených Státech a když zjistila, že podle statistik je žena v USA sexuálně napadena každé dvě minuty, založila nadaci Joyful Heart Foundation, která pomáhá obětím znásilnění a domácího násilí.

 

ČTĚTE TAKÉ: 

8 ZAJÍMAVOSTÍ o seriálu VRAŽEDNÁ ČÍSLA!

 

6) Během 17. série představitelka Amandy Rollinsové Kelli Giddish porodí miminko. Herečka čekala dítě v i reálném životě. Její těhotenství i porod byl zakomponován do seriálu a její skutečný syn Ludo si v seriálu i zahrál.

 

7) Seriál je spin-offem jednoho z nejúspěšnějších a nejdelších krimiseriálů společnosti NBC: Zákon a pořádek.

 

8) Velkou fanynkou seriálu je zpěvačka Taylor Swift. Ta se rozhodla po postavě Olivie Benson pojmenovat i svou kočku.

 

9) V seriálu se objevilo mnoho držitelů Oscara. Epizodní roli získali Carol Burnett, Kyle MacLachlan, Sarah Paulson, Kal Penn, Norman Reedus, Viola Davis a Robin Williams.

 

10) Ve 13. sérii se fanoušci museli rozloučit s hercem Christopherem Meloninem. Částečně ho nahradil Danny Pino, který je známý především ze seriálu Odložené případy.

 

Seriál Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti sledujte na kanálu Nova action. Program vysílání najde ZDE.

Nova action

Diskuze