10 zajímavostí z reality show Mistři zastavárny: Jaké nejšílenější předměty chtěli lidé prodat?

Starožitnictví Gold & Silver Pawn Shop je pravděpodobně tím nejslavnějším ve Spojených státech. Právě tam se totiž natáčí úspěšná reality show Mistři zastavárny, která k televizním obrazovkám táhne diváky ze všech koutů světa.

7 fotek
Gold & Silver Pawn Shop v Las Vegas je rodinný podnik založený Richardem Harrisonem už roku 1988. Po několika letech byznys převzal jeho syn Rick Harrison. Jeho cíl je jediný – utratit tisíce dolarů a následně vydělat dvojnásobek!


Do starožitnictví chodí lidé se stále zajímavějšími předměty a prodejci nikdy neví, co se jim dostane do ruky. Jak vypadá vyjednávání o ceně, kolik peněz se dá jednotlivých věcech vydělat? To všechno vám tato zajímavá reality show ukáže. Kromě toho však jednotlivé díly zobrazují vztahy v rodině Harrisonových a konflikty mezi samotnými prodejci, kteří si občas nemohou přijít na jméno.

 

Přinášíme vám ty největší seriálové zajímavosti. Tohle jste možná ani netušili!

 

Nejstarším předmětem v zastavárně byl řecký drachm, který je datován do roku 325 př. n. l.


Samotný Rick Harrison řekl, že nejpodivnějším předmětem, který kdy vykoupil, bylo 200 let staré ručně malované japonské porno. V prodejně však vystaveno nikdy nebylo.


Po uvedení první série zažil podnik obrovský rozkvět. Vedení bylo bombardováno žádostmi o zaměstnání a fronty zákazníků dosahovaly až před vchod zastavárny. Muselo být najato 30 dalších zaměstnanců!


Rick Harrison získal svůj podíl v zastavárně, když mu bylo 23 let.


Nenechte se zmýlit, natáčení probíhá v kulisách, které jen vypadají jako originální obchod. Je tomu proto, aby se zabránilo natáčení náhodných kupujících, takže všechny osoby, které jsou viděny v pozadí jsou herci. Výjimkou jsou osoby, které prodávají určité předměty, ovšem jejich předměty jsou už předem ověřené a ohodnocené, osoba musí podepsat formulář, že souhlasí být natáčena a vše co pak vidí divák, už je jen podle předem připraveného scénáře.

 


Zastavárna má celkem 30 zaměstnanců a podle jejich slov je denně obchodem zakoupeno okolo 300 předmětů.

 


„Boss“ celé zastvárny Richard Harrison zemřel v létě 2018 ve věku 77 let.

 

Austin Rusell alias Chumlee vypadá na obrazovce jako zábavný a neškodný vtipálek, v reálu je to však pěkný průšvihář. Několikrát byl zadržen za přechovávání drog.

 

V zastavárně nikdy neakceptovali předměty se svastikou, ať byly sebevíc cenné.

 

Mezi nejdivnější věci, co se lidé snažili v zastavárně prodat, patří například cena Grammy, limitovaná edice plechovek od oblíbeného nápoje, první vydání Playoboye, nafukovací plovák s podpisem Davida Haselhoffa nebo auto z filmu Wayneův svět.

 

Reality show Mistři zastavárny sledujte na kanálu Nova action. Program vysílání naleznete ZDE. 

Nova action