12 zajímavostí o seriálu Agenti S.H.I.E.L.D. Co všechno jste možná netušili?

Agenti S.H.I.E.L.D.
Zdroj: FANDA

Hrdinové a superhrdinové, padouši a superpadouši, těm všem musí čelit agenti S.H.I.E.L. D. ve skvělém marvelovském světě. Seriál připoutá k obrazovkám miliony diváků a nabídne tu nejlepší podívanou. Jaké je ale jeho pozadí? Co dělají herci během natáčení? To se dozvíte v TOP 12 zajímavostech o tomto populárním "seroši".

1. Předtím, než Clark Gregg dostal roli agenta Coulsona ve filmu Avengers a seriálu Agents of S.H.I.E.L.D., tu samou postavu daboval v kresleném seriálu Ultimate Spider-Man.

2. Spisovatelé show mají poměrně svobodu v tom, co mohou psát. Existují však i některé omezení. Kapitán Amerika například nesmí zemřít.

3. Ikdyž jste si toho nejspíše při sledování nevšimli, v seriálu lze najít české stopy. Velké množství plastické trhaviny Semtex použité v epizodě "T.A.H.I.T.I." a úryvek Dvořákovy symfonie "Z nového světa", kterou v jedné z epizod poslouchá z autorádia jeden z protivníků S.H.I.E.L.D.U.

4. Herci si natáčení zpestřují všemožnými vtípky a žertíky. Chloe Bennet například naplnila auto svého kolegy sněhem.

5. Pro roli Skye byla zvažována herečka Jacinta Yelland.

6. S.H.I.E.L.D. je zkratkou pro Strategic Homeland Intervention, Enforcement and Logistics Division.

 7. Než herci začali natáčet, moc toho nevěděli o svých postavách. Znali jen jméno a stručné charakteristiky.

8. Název letadla, ve kterém Coulsonův tým cestuje je 616. Je to odkaz k hlavnímu marvelovskému univerzu, které má název Earth-616.

9. Kostýmy jsou navrženy tak, aby se vyvíjely s dějem seriálu.

10. Jak uvedl Joss Whedon, roli J. Augusta Richardse měl původně hrát Nicholas Brendon. Oba herci předtím hráli ve vzájemně se prostupujících Whedonových seriálech Buffy, přemožitelka upírů a Angel.

11. Postava Melinda May se měla původně jmenovat Althea Rice.

12. Auto agenta Coulsona "Lola" je 1962 Chevrolet Corvette

Nova action