5 typů kamarádů, které potřebujete, abyste opravdu zhubli!

Kamarádi
Zdroj: Getty Images

Vaše hubnutí není mnohdy jen o vás, ale o vašem okolí. Potřebujete proto pár typů lidí, kteří vás budou motivovat či vám pomůžou.

Jaké typy lidí si tedy přitáhnout blíž k sobě, když to tentokrát myslíte s hubnutím naprosto vážně?

Provokatér

Jste na samém počátku diety a říkáte si, že sice je vaše postava trochu oplácaná, ale pořád v mezích, i když jste za posledních 7 let přibrali pouze 20 kilo. Najednou potkáte někoho, koho jste neviděli nějaký ten rok a ten se na vás zděšeně podívá a řekne něco ve stylu: "Tys ale vyrost!" nebo "Vidím, že jsi ale dobře živený!" nebo natvrdo: "Pěkně ses za těch pár let vyžral!"

 A tohle je přesně ten impuls, který ve vás hlodá a říkáte si, že už je asi potřeba něco se sebou dělat. Na jednu stranu si říkáte, vždyť to není tak hrozné, on to určitě přehání, ale až se vám to povede, uvidíte, že nepřeháněl a že právě díky jeho řečem jste došli k vysněné postavě.

 

Optimista

 "Jo, to zvládneš, to půjde." "No vidíš, už máš deset deka dole, šikula!" "Neboj, nejsi tak tlustej, ale trošku to chce jít s váhou dolů, to dáš." To jsou přesně ty optimistické řeči, které budete potřebovat ve chvílích, kdy po změně jídelníčku a zapojení sportu do denního cyklu nepřijde vůbec žádná změna. Jen vydržte, no to časem půjde!

 

Věčný pesimista

 "Zničíš si postavu." "To nedáš, máš rád sladké, nezhubneš." "A pokud někdy zhubneš, vrátí se ti to zpět jojo efektem, to znám." Tyto řeči jsou sice otravné, ale jaká může být větší motivace, než ukázat někomu, kdo vám nevěřil, že jste to zvládli?

 

 

Kuchař zdravých jídel

 Aby šla váha dolů, je většinou hlavní změnit stravu. Pokud vám vaří manželka, babička nebo maminka na oběd bůček se slaninou a k tomu sežerete 6 knedlí vomatlaných tatarkou a po obědě si dáte jako dezert dva větrníky, abyste babičku neurazili, tak pomůže jen podvázání žaludku a amputace špeku. A za rok znova. Pokud s tím budete chtít něco udělat, budete se muset naučit říkat "ne".držet.

Nova action