5 typů kamarádů, které potřebujete k tomu, abyste zhubli!

Hudnutí
Zdroj: Thinkstockphotos

Vaše hubnutí není mnohdy jen o vás, ale o vašem okolí. Potřebujete proto pár typů lidí, kteří vás budou motivovat či vám pomůžou

Jaké typy lidí si tedy přitáhnout blíž k sobě, když to tentokrát myslíte s hubnutím naprosto vážně?

 

Provokatér

 

Jste na samém počátku. Relativně spokojení, říkáte si, že sice je vaše postava trochu oplácaná, ale pořád v mezích, i když jste za posledních 7 let přibrali pouze 20 kilo. Najednou potkáte někoho, koho jste neviděli nějaký ten rok a ten se na vás zděšeně podívá a řekne něco ve stylu: "Tys ale vyrost!" nebo "Vidím, že jsi ale dobře živený!" nebo natvrdo: "Pěkně ses za těch pár let vyžral!"

 

 

A tohle je přesně ten impuls, ta provokace, která ve vás hlodá a říkáte si, že už je asi potřeba něco se sebou dělat. Na jednu stranu si říkáte, vždyť to není tak hrozné, on to určitě přehání, ale až se vám to povede, uvidíte, že nepřeháněl a že právě díky jeho řečem jste došli k vysněné postavě.

 

 

Optimista

 

"Jo, to zvládneš, to půjde." "No vidíš, už máš deset deka dole, šikula!" "Neboj, nejsi tak tlustej, ale trošku to chce jít s váhou dolů, to dáš." To jsou přesně ty optimistické řeči, které budete potřebovat ve chvílích, kdy po změně jídelníčku a zapojení sportu do denního cyklu nepřijde vůbec žádná změna.

 

 

S optimistou buďte často, ať vás může mazat medem klidně i nějaký měsíc, jen aby jste to nevzdali, když to hned nepůjde. Protože ono to časem půjde. Jen je třeba vydržet.

 

Hubnutí
Zdroj: Getty Images

 

Věčný pesimista - kritik

 

"Zničíš si postavu." "To nedáš, máš rád sladké, nezhubneš." "A pokud někdy zhubneš, vrátí se ti to zpět jojo efektem, to znám." Tyto řeči jsou sice otravné, ale jaká může být větší motivace, než ukázat někomu, kdo vám nevěřil, že jste to zvládli?

 

 

Kuchař zdravých jídel

 

Aby šla váha dolů, je většinou hlavní změnit stravu. Pokud vám vaří manželka, babička nebo maminka na oběd bůček se slaninou a k tomu sežerete 6 knedlí vomatlaných tatarkou a po obědě si dáte jako dezert dva větrníky, abyste babičku neurazili, tak pomůže jen podvázání žaludku a amputace špeku. A za rok znova. Pokud s tím budete chtít něco udělat, budete se muset naučit říkat "ne".

 

 

Sportovec

 

Tohle je člověk, který s váma bude chodit běhat, a to i v případě, že se vám nebude chtít vytáhnout paty z baráku, protože se vám ... nechce, jste unavení, je mokro, svítí moc sluníčko, svítí málo sluníčko, přešla vám černá kočka přes cestu nebo jakýkoliv jiný blbý důvod, který si hledáte jen proto, abyste nemuseli jít na sobě makat. Takového člověka si musíte držet, aby ho to s vámi brzy nepřešlo a nezačal běhat nakonec sám.

Nova action