5000 zničených aut a 4 mrtví policisté: Co jste nevěděli o Kobře 11?

Kobra 11 - 2013W13D2
Zdroj: FANDA

Jejich revírem je dálnice, jejich tempo je vražedné... Říká vám to něco? Ano, jedná se o úvodní prolog seriálu Kobra 11, který má už za sebou 20 sérií. Kolik bylo během natáčení zničeno aut? Kolik parťáků vyměnil nesmrtelný Semir Gerkhan? Podívejte se na zajímavosti, které jste o populárním seriálu možná nevěděli.

1. Natáčení jedné epizody trvá v průměru 3 týdny a 10 sekund na obrazovce trvá v přepočtu připravit přibližně 10 hodin - od příprav natáčení až po konečné úpravy. Cena natáčení je deset milionů korun. 

 

2. K natáčení havárií se používají vozy nakoupené na vrakovištích. Ty se pak upraví, aby mohly být zničeny. Na jeden díl je zničeno okolo 25 aut. Dosud bylo kvůli natáčení sešrotováno 5000 aut.

 

3. Nejdražší auto, který se v seriálu objevilo, byl Fulda Exelero.  Vůz má hodnotu 9 milionů euro a během natáčení se nesměl poškodit. 

 

4. Během celé 17. série bylo zničeno 400 pneumatik a vystříleno 100 000 patron. 

 

5. Kvůli natáčení se často uzavírají německé dálnice. Štáb se však nikdy nesetkal s žádnými velkými protesty. Většina řidičů seriál zbožňuje. 

 

Kobra 11, seriál - 17
Zdroj: Nova.cz

 

6. Pilotní díl 18. série se natáčel i v Praze, kde se podle scénáře měly odehrát bombové útoky.

 

7. Představitel Semira, Erdogan Atalay, natáčí vetšinu kaskaderských scén sám. Nejhorší zranění, které si z natáčení odnesl, bylo zlomení krční obratle.

 

8. Seriál se vysílá ve 30 zemích světa. V Německu si každý díl nenechá ujít 8 milionů diváků.

 

9. Seriál natáčí paralelně dva týmy. Jeden tzv. "drama unit" je v Kolíně nad Rýnem a točí dialogy mezi herci, a druhý "action unit" má na starosti kaskadéry a scény se speciálními efekty.

 

10. Před kamerou stálo 700 herců a 12 400 komparzistů.

 

11. Nejnebezpečnější kousky vymýšlí kaskadér Hermann Joha, který byl za svou práci v roce 1996 oceněn Zlatým lvem.

 

12. V seriálu kromě dvou komisařů zemřeli i dva řadoví policisté (např. Dieter Bonrath)

 

Parťáci Semira a jejich osud:

 

1. Frank Stolte (Johannes Brandrup)

 

Sympaťák s klidnou povahou byl Semirovým vůbec prvním parťákem. Na konci první sezóny odešel od policie z neznámých důvodů. Jeho představitel Brandrup chtěl zkusit štěstí u filmu. 

 

Kobra 11 - 2
Zdroj: FANDA

 

2. André Fux (Mark Keller) 

 

Ve druhé a třetí sezóně nastoupil André, drsňák se srdcem ze zlata. Na konci třetí sezóny ho jeden ze záporáků prostřelil harpunou, ale André to přežil. V seriálu se však objevil až po několika letech a Semirovi ještě jednou pomohl.

 

Kobra 11
Zdroj: ČSFD

 

3. Tom Kranich (René Steinke)

 

Snad nejoblíbenější parťák vůbec. Romantik v obleku, který je stále zamilovaný. Po prvních třech sezónách odešel od policie kvůli smrti své seriálové partnerky.V deváté sérii se Tom vrátil, ale tvůrci ho poté nechali zemřít.

 

Kobra 11, seriál - 63
Zdroj: Nova.cz

 

4. Jan Richter (Christian Oliver)

 

Šarmantní hezounek oblíbený převážně u divaček. V seriálu se však moc dlouho nezdržel. Herec Christian Oliver se po dvou sezónách rozhodl zkusit kariéru modela/herce přímo v Hollywoodu a dal Kobře 11 sbohem.

 

Kobra 11 - 2013W32D2
Zdroj: FANDA

 

5. Chris Ritter  (Gedeon Burkhard)

 

Profesionálně vycvičený policista. 10 let pracoval pro tajnou službu, byl zrazen svým kolegou a vězněn v Africe, kde ho mučili. Se Semirem si zpočátku nepadli příliš do oka. Později si však k sobě našli cestu. Po dvou sezónách Chrise zabil mafiánský boss. Semir pak dělal všechno pro to, aby kamaráda pomstil.

 

Erdogan Atalay jako Samir Gerkhan
Zdroj: FANDA

 

6. Ben Jäger (Tom Beck)

 

Stárnoucí a zkušený Semir k sobě dostal začínajícího a mladého Bena, se kterým to vydržel celých šest sezón. Když se poté herec Tom Beck rozhodl změnit působiště, byla to pro fandy velká rána, tohle duo totiž patřilo k těm nejoblíbenějším. Producenti však Bena nezabili, poslali ho s kytarou do Hollywoodu.

 

Kobra 11 - 2013W48D2
Zdroj: FANDA

 

7. Alex Brandt (Vinzenz Kiefer)

 

Alex je zatím posledním parťákem. Policistou je už dlouho, pracoval i jako vrchní komisař na protidrogovém oddělení. Často dělal věci po svém a dostával se do konfliktu se Semirem. Časem se ale oba lépe poznali. Nyní si rozumí a respektují se.

 

Kobra 11 XXIV -

 

 

17. sérii Kobry 11 sledujte každý den na kanále Nova action.

 

 

Nova action