6 zlozvyků, které zabíjí vaše hubnutí a vy jen dál tloustnete!

Tloustnutí
Zdroj: Getty Images

Už dlouho se snažíte zhubnout a nic vám nepomáhá? Všechny rady selhaly? Asi děláte něco špatně. Možná ale ani nevíte, co to je! Přinášíme vám ty nejhorší zlozvyky, kvůli kterým stále nezapnete knoflík u kalhot.

1. Pozdní jídla


Přes den jste o hladu, ale večer přijdete domů a vyluxujete ledničku? Tak to je velká chyba! Vaše tělo spaluje tuky i během spánku. Ale to platí jen tehdy, když není žaludek v noci zaměstnaný trávením jídla z večera. Po osmé hodině večer už proto do lednice ani raději nekoukejte.

 

2. Špatný pitný režim


Správný pitný režim je nezbytný proto, aby naše tělo fungovalo tak, jak mělo. Dbejte na to, abyste denně vypili alespoň 2,5 litru vody. A pozor, je úplně jedno, jestli budete mít žízeň, nebo ne!

 

3. Hltání při jídle


Lidé, kteří polykají velká sousta jídla, konzumují o 50% více kalorií při každém jídle, než ti, kteří jedí malá sousta a žvýkají déle. Když se budete snažit více jídlo kousat, budete se cítit více zasycení, aniž byste toho příliš snědli, a více si jídlo užijete, když s ním strávíte více času.

 

Hubnutí
Zdroj: Thinkstockphotos

 

4. Nedostatečný spánek

Spíte 5 hodin denně a tvrdíte, že vám to stačí k tomu, abyste další den v pořádku fungovali? Pak jistě patříte i mezi ty jedince, kterým hubnutí zrovna dvakrát nejde. I jedna noc, kdy se pořádně nevyspíte, totiž dokáže napáchat škodu na vaší váze. Nedostatek spánku vede k vyšší hladině hormonu odpovědného za pocit hladu a tak unavený a nevyspalý člověk toho sní více, než ten, který v noci pořádně spí.


Náš tip: Zjistěte, jak spát zdravě:

 

 

5. Pití sladkých džusů

Pokud toužíte po ovocném nápoji, vymačkejte si třeba čerstvou šťávu z pomerančů. Vyhýbejte se ovocným džůsům z obchodů, které sice podle obalů jsou zdravé, ale ve skutečnosti obsahují spoustu cukru.

 

6. Nepravidelné stravování

Dnešní uspěchaná doba často vede k tomu, že spousta lidí zapomíná jíst průběžně a po menších dávkách. Náš organismus potřebuje pravidelný příjem energie v různých podobách, a to průběžně od rána až do večera. Snažte se proto jídlo nevynechávat.

Nova action