6 zlozvyků, které zabíjí vaše hubnutí!

Hubnutí
Zdroj: Getty Images

Už dlouho se snažíte zhubnout a nic vám nepomáhá? Všechny rady selhaly? Asi děláte něco špatně. Možná ale ani nevíte, co to je! Přinášíme vám ty nejhorší zlozvyky, kvůli kterým stále nezapnete knoflík u kalhot.

1. Pozdní jídla

Přes den jste o hladu, ale večer přijdete domů a vyluxujete ledničku? Tak to je velká chyba! Vaše tělo spaluje tuky i během spánku. Ale to platí jen tehdy, když není žaludek v noci zaměstnaný trávením jídla z večera. Po osmé hodině večer už proto do lednice ani raději nekoukejte.

2. Špatný pitný režim

Správný pitný režim je nezbytný proto, aby naše tělo fungovalo tak, jak mělo. Dbejte na to, abyste denně vypili alespoň 2,5 litru vody. A pozor, je úplně jedno, jestli budete mít žízeň, nebo ne!

 

3. Hltání při jídle

Lidé, kteří polykají velká sousta jídla, konzumují o 50% více kalorií při každém jídle, než ti, kteří jedí malá sousta a žvýkají déle. Když se budete snažit více jídlo kousat, budete se cítit více zasycení, aniž byste toho příliš snědli, a více si jídlo užijete, když s ním strávíte více času.

4. Nedostatečný spánek

Spíte 5 hodin denně a tvrdíte, že vám to stačí k tomu, abyste další den v pořádku fungovali? Pak jistě patříte i mezi ty jedince, kterým hubnutí zrovna dvakrát nejde. I jedna noc, kdy se pořádně nevyspíte, totiž dokáže napáchat škodu na vaší váze. Nedostatek spánku vede k vyšší hladině hormonu odpovědného za pocit hladu a tak unavený a nevyspalý člověk toho sní více, než ten, který v noci pořádně spí.

Nova action