Americká armáda se brzy bude moct pyšnit unikátním dronem. Chce ho používat při bojovém nasazení

Dron Letuška
Zdroj: popularmechanics.com

V laboratořích AeroAstro technologického institutu v Massachusetts vyvíjejí na přání americké armády zcela exkluzivní dron, který by se používal při bojovém nasazení a jehož rychlost by se pohybovala rychlosti zvuku.

Dron se přezdívá světluška a při bojovém nasazení by měl být odpalován z bojových letadel. Po odpálení by sbíral informace o bojišti nebo by mohl narušovat činnost systémů protivníka.

 

Parametry dronu odpovídají zadání, se kterým přišlo americké letectvo. To požadovalo dron s velikostí maximálně 6,35 cm v průměru a 43,18 na délku. Armáda také chce, aby stroj mohl vyvinout rychlost Mach 0,8 po dobu 2 až 5 minut, tedy skoro rychlost zvuku.

 

ČTĚTE TAKÉ: 

Kališnikov už nejsou jen zbraně. Firma představila elektronické motorky

Bojová výstroj budoucnosti: Rusko představilo Ratnik-3

 

Dron bude  obsahovat raketový motor na tuhé palivo. Jediným problémem však je, že motory u takto malých strojů obvykle po startu vyhoří za pár minut. I na tento problém však našli odborníci řešení. Jako palivo použili chloristan amonný, který smíchali s organickou látkou oxamidom.Motor by díky tomu měl vydržet mnohem déle a světluška by tak mohla letět až pět minut, címž by splnila pořadavky armády.

 

Nova action