Americký veterán ukryl v horách zlato: Lidé při jeho hledání umírají

Forrest Fenn a jeho ukrytý poklad
Zdroj: http://forrestfennstreasure.weebly.com

Zlaté nugety, vzácné šperky, mince a drahé kamení. To vše prý skrývá truhla ukrytá kdesi ve Skalistých horách v Americe. Schoval jí tam obchodník s uměním Forrest Fenn, jenž ve svých pamětech zveřejnil báseň s vodítky k nalezení. Poklad už prý v horách leží sedm let. Stále je však bez nálezce. A co je horší, při jeho hledání už zemřeli dva lidé.

Forrestu Fennovi, veteránovi z války ve Vietnamu, diagnostikovali lékaři v roce 1988 rakovinu. Muž se s nemocí dlouho nemohl smířit a plánoval, že si vezme život. Jelikož chtěl po sobě něco zanechat, do bronzové truhlice z 12. století uložil poklad společně se svou autobiografií. Zákeřnou chorobu se mu však nakonec podařilo porazit, a proto truhlu ukryl v horách až když mu bylo 80 let. Vodítka k pokladu byla publikována roku 2010 v básni. V jedné z jejích částí se například čtenáři dozví, že truhla se musí začít hledat tam, kde se „teplé vody zastavují“.

 

Od té doby se Skalisté hory v Americe plní dobrodruhy, kteří kvůli zlatu opouští své rodiny i zaměstnání. Ukrytý pohlad hledají pomocí nejmodernějších technologii. Jsou však i tací, co pátrají jen s obyčejnou papírovou mapou a nechávají se vést indiciemi z básně.

 

Truhla s ukrytým pokladem
Zdroj: http://forrestfennstreasure.weebly.com

 

Touha po bohatství už stála dva lidské životy. První potvrzenou obětí se stal Američan Randy Bilyeu, jenž se ztratil v lednu 2016 a jeho tělo bylo nalezeno v červnu 2017. Při cestě za pokladem zemřel i pastor Paris Wallace, jenž byl nalezen mrtvý u řeky v horách.

 

V Americe dnes není snad nikdo, kdy by o vzácné truhle nikdy neslyšel. O schovaném pokladu bylo dokonce napsáno několik knih a natočen dokument. Ačkoliv si někteří myslí, že ve skutečnosti žádný poklad neexistuje a celá věc je jen dobrý marketingový tah, samotný Forresr Fenn tvrdí, že truhla se opravdu v horách nachází. Její přesnou polohu je však rozhodnut nikdy neprozradit. Až prý časem její hodnota stoupne na 10 milionů dolarů, vyzvedne jí sám.

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Dobrodruh narazil na opuštěný sovětský bunkr. Skrýval mnoho vzácných věcí


To je klika! Muž koupil starý vojenský tank. Skrýval miliónový poklad

 

Nova action