Apple schválně zpomalil starší modely iPhonů! Je to pro dobro telefonů, nebo se jedná o marketingový tah?

Telefony od Apple
Zdroj: Profimedia

Apple má na triku další malér. Po problémech s Face ID u iPhonu X, je tentokrát společnost obviňována z toho, že schválně zpomaluje starší modely iPhonů.

Výkon starších iPhonů se před Vánoci rozhodl prověřit portál Geekbench, který zjistil, že Apple telefony opravdu pomocí aktualizací zpomaluje. Zpráva se ihned začala šířit na sociálních sítích a mnoho uživatelů bylo značně nervózních. Jedné z nejúspěšnějších společností na světě tedy nezbylo nic jiného než se k celé záležitosti vyjádřit.

 

Zpomalování starších iPhonů Apple skutečně přiznal a tomuto nařčení se vůbec nebrání. Firma se však ohrazuje proti tomu, že by se tímto způsobem pokusila přinutit uživatele ke koupi novějších modelů, tedy iPhonů 7 a X.

 

Zádrhel nového iPhonu: Opěvované Face ID se dokázalo oklamat

 

Kamenem úrazu jsou podle Appelu baterie. Ty jsou v některých starších iPhonech velmi slabé, a tak se často stává, že se telefon sám od sebe vypne. A právě ony aktualizace tomu mají zabránit. Telefon se tedy zpomalí, ale nehrozí jeho nečekané vypnutí.

Apple iPhone 7

Apple ve svém prohlášení uvedl, že ze všeho nejvíc mu jde o to, aby byli jeho zákazníci spokojeni. Tímto krokem však firma mnoho uživatelů rozdělila na dva tábory. Některým "jablíčkářům" vadí, že o aktualizacích nebyli informováni včas, a o tak důležité věci společnost promluvila až po tom, co se dohady o úmyslném zpomalování začaly objevovat na internetu, a druhá skupina si aktualizaci nemůže vynachválit, protože opravdu zamezila častému vypínání telefonu, ke kterému docházelo třeba zimě při chladnějších teplotách.

 

Jasný názor na celou sitauci má americká právnická firma Wilshire Law Firm, která podle webu TMZ podává na Apple žalobu.Podle nich se starší iPhony zpomalily úmyslně hned po příchodu nových modelů, čímž v zákaznících podvědomě vyvolávají touhu po novém zařízení.

 

Jaký názor máte na celou kauzu vy?

 

Nova action