Bezpečí pro mobilní závisláky! Ve světě vznikají chodníky pro zírání do smartphonu

Chodníky pro chodce se smartphony
Zdroj: Instagram/Antverpy

Žijeme v digitální době a každý z nás má smartphone. A protože někteří jedinci nemohou bez svého chytrého telefonu být ani minutu, často i po silnici či chodníku kráčí s očima upřenýma do mobilu a nevnímají okolní svět. A aby se zabránilo nehodě, přišlo britské město Manchester s nápadem, jak zajistit mobilním závislákům bezpečí.

Na některých chodnících Manchesteru vytvořili speciální pruhy, po kterých budou moct chodit pouze mobilní maniaci, co neustále zírají do smartphonu a zároveň se nechtějí s nikým srazit.

Dva 75 metrů dlouhé pruhy vymyslel Richard Baxendale, ředitel jednoho z britských mobilních operátorů a starosta města byl nápadem nadšený. „Je potřeba reagovat na zvyky, které má dnešní společnost. Do telefonu za chůze kouká až 75 % Britů. Náš pomalý pruh je prvním důležitým krokem, který v budoucnu možná přijmou i jiná města,“ řekl Baxendale a pruhy přirovnal například k těm, které v mnoha městech slouží kolařům.

S podobným nápadem přišli i v Belgii. I tam – konkrétně ve městě Antverpy – mohou lidé s mobilem v ruce využívat vyhrazenou část chodníků a nebát se případné srážky z nepozornosti.

Nova action