Bojová výstroj budoucnosti: Rusko představilo Ratnik-3

Ratnik 3
Zdroj: Youtube

Rusko čím dál více pokračuje v modernizaci armády. Na začátku října představilo nový bojový oblek vybavený nejmodernějšími technologiemi. Co všechno výstroj zvaná Ratnik-3 obsahuje?

Co je to Ratnik?

 

Jedná se o velký projekt, do kterého bylo zapojeno víc než 10 dodavatelů. Cílem je získat získat kompletní výbavu pro vojáka 21. století. Ratnik 1, 2 a 3 zahrnuje samotný oblek vybavený přístroji a zbraněmi.  Při jeho výrobě byly použity nejmodernější technologie.

 

RATNIK-3

 

Oblek je v současnosti ve fázi testování. Šéf ruské armády Oleg Saljukov prohlásil, že do akce by se měl dostat v roce 2020. Nástup Ratniku-3 bude podle něj pro ruské vojsko velmi přínosný. "Realizace projektu umožní zvýšit výkon vojáka při plnění různých úkolů až na 1,5násobek," tvrdí Saljukov. Výstroj by měli obléct členové pěchoty, operátoři granátometů či kulometů a průzkumníci.

 

ČTĚTE TAKÉ:

To je klika! Muž koupil starý vojenský tank. Skrýval miliónový poklad

Krutá válečná daň: Fotograf ukazuje zmrzačené americké vojáky

 

Ratnik-3 obsahuje 59 předmětů, mezi které patří např. ochranná helma, headset s aktivní ochranou, ochranné brýle, neprůstřelná vesta a průzkumné zařízení. Ruská státní společnost Rostec, jenž oblek vyrobila, oznámila, že výstroj bude obsahovat také nejmodernější hodinky, které budou vodotěsné a mají odoloat i radiaci a elektromagnetickému záření. Zbraně tvoří granátomet, útočné a odstřelovací pušky. Ve speciální helmě a na brýlích bude navíc také zabudovaný displej, jenž poskytne informace o aktuálním mikroklimatu nebo o údajích ze zařízení monitorujících životní funkce vojáků.

 

Ratnik-3
Zdroj: Youtube

 

Ratnik-3
Zdroj: Youtube

 

 

Ratnik-3
Zdroj: Youtube

 

Nova action