Chcete se v posilovně vyhnout trapasu? Pak nikdy nedělejte tyto věci!

muž v posilovně
Zdroj: Thinkstockphotos

Chystáte se vůbec poprvé v životě do posilovny? Výborně! Dejte si ovšem pozor na to, abyste se mezi „fitness profíky“ pořádně neponížili

Máme pro vás seznam věcí, co nikdy nedělat v posilovně, pokud tam nechcete být všem pro smích!


Nesundávejte si za každou cenu tričku


Při cvičení je důležité správné oblečení. Nenapodobujte proto frajírky, kteří všem chtějí ukázat, jak moc, či naopak málo, mají nabušené svaly. Pokud budete chtít ukazovat postavu, jděte do bazénu, v posilovně je prostě normální cvičit v triku.


Zákaz fotografování a prohlížení se v zrcadle


Posilovny jsou obvykle posety zrcadly. Ty ovšem slouží ke kontrole správné techniky při cvičení, rozhodně tam nejsou od toho, abyste se v nich neustále prohlížel. Stejné je to s focením. Samozřejmě nevadí, když si uděláte jedno selfie, není však možné, abyste focením strávili celou hodinu. Potom se totiž zařadíte mezi ty, kteří sice mají sociální sítě plné snímků s činkami, ale jejich ručičky jsou pořád jako párátka.


Pozor na přebytečný pot


Do tašky do fitness centra si nezapomeňte přibalit ručník. Při cvičení a posilování se nejspíše budete potit tak, že vám ani dobrý deodorant nepomůže. A nikomu vážně nebude příjemné pozorovat proudy potu, které z vás budou stékat třeba na bench- lavici, kde pak musí sedět i ostatní. Ručník je v posilovně zkrátka nutnost!

 

Machrování


Při výběru posilovacího stroje si nikdy si netroufejte na nic, u čeho si nejste jisti, že to zvládnete. Při výběru váhy činek je to stejné. Raději postupně zkoušejte těžší a těžší váhu, než abyste přešli rovnou na 100kg bench-press. Hrozí vám nejen pěkný trapas, ale hlavně také zdravotní úraz.

 

Posilování
Zdroj: Thinkstockphotos Posilování


Přílišné vykecávání


Týpek vedle vás je plně soustředěný na svou sérii a vy se ho najednou začnete vyptávat na jeho techniku? To ne! Jak vám jistě potvrdí i každý letitý návštěvník posilovny, není nic horšího než ukecaní lidé, kteří se celou hodinu jen vybavují a ruší tím ostatní. Povídání si nechte až na šatnu! Vyhněte se i takzvanému „čumění“. I to by totiž mohlo nejednoho holohlavého „bouchače“ pořádně rozzuřit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Chcete zapracovat na svém těle? Pak už nikdy nevyslovujte tyto věty!

Chcete zpevnit břicho? Snadné KARDIO vám zabere 4 minuty

 

Flirtování

Netvrdíme, že se v posilovně nemůžete seznámit s nějakou pěknou holkou. Pokud si však vyhlídnete nějakou kočku, nechte seznamování až na tu správnou chvíli. Věřte, že některé dámy se nechodí do fitka jen ukazovat, ale opravdu si chtějí zacvičit. A pokud je při tom budete zbytečně rušit, zajisté vaše pozvání na kafe odmítnou.

 

Nova action